Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

GoogleGoogle on maha saanud oma brauseri järgmise versiooniga, kandes numbrit 3. Kuigi arendus pole olnud revolutsiooniline, on tegemist siiski mõnusa evolutsiooniga. Milliseid uusi võimalusi meile siis pakutakse?

Google Chrome’ist on enne juttu olnud artiklis: Internetilehitsejad Google Chrome ja Internet Explorer 8. Mis on neis uut?

Ülevaade
Google ChromeGoogle Chrome on vaateväljas olnud natuke rohkem kui aasta. Kui vaadata teiste internetilehitsejate vanust, siis võiks Chrome’i liigitada oma aastase vanusega suisa imikuikka.

Kui vaadata brauserite kiirusteste, figureeris Google Chrome juba enne tabelite eesotsas. Uus versioon lubab olla kiirem, toetab erinevaid välimusi, muudetud on mõningaid brauseri elemente ja lisatud paar lisafunktsiooni.

Brauseri uundamine tuli käsikäes uudisega, et Chrome’i hakatakse paigaldama Sony Vaio sülearvutitesse peamise internetilehitsejana. See võib tähistada Chrome’i jaoks suurema turuosa vallutamisplaanide algust.

Kiirus on oluline
KiirusUus versioon Google brauserist on ilmselgelt kiirem oma eelkäijatest: võrreldes eelmise versiooniga (Chrome 2.0) on kiirus kasvanud 25% ja päris beta versiooniga võrreldes lausa 150%. Võrdluse aluseks on veebilehtedes palju kasutatud JavaScript’i jooksutamine.

Lisaks on PCWorld.com poolt läbi viidud testi tulemusel Chrome ka kõige kiirema internetilehtede laadimisajaga brauser. Kuna Chrome’i eelmine versioon oli niigi üks kiiremaid lehitsejaid, siis nüüd on edumaad vaid kasvatatud.

Päris ausa tõe huvides tuleb siiski mainida, et Google lähim konkurent kiiruse vallas on FireFox versiooniga 3.5. Nii mõnigi internetilehekülg kuvatakse FireFox’i abil kiiremini, kui seda suudab Chrome. Üldtulemuses välja toodud sajandiksekunditega Google edumaad võib lugeda üsna tänitavaks. Kuid võistlus on aja peale ja kiireim saab olla vaid üks.

Vali endale meelepärane välimus
Teemad listinaUus versioon Chrome’is lisab kasutajale võimaluse muuta brauseri välimust. Kui täpne olla, siis see tähendab küll vaid värvilahenduse muutmist. Kuid seevastu on see võimalus sinuni toodud paari hiirekliki vajutusega ning muudatused on kohe näha.

Uue välimuse saamiseks tuleb ennast klikata Google Chrome’i välimuste galeriisse. Hetkel on valikus 29 erinevat lahendust, vali aga meeldiv välja, vajuta nuppu Apply Theme ja ongi valmis. Muidugi saad välimuse nimele klikates ka väikse ülevaate. Ei midagi keerulist.

Teema MinimalNäiteks Mac’i fännid võiksid proovida välimust nimega Minimal. Ning Ubuntu Linux’i kasutajatele võiks soovitada Desktop’i lahendust. Kui välimus ei meeldi, saab viimase ka koheselt tagasi võtta.

Uus vahekaartide leht
Vahekaardi lehekülg piltidegaVärske Chrome lubab võrreldes vanemate versioonidega vahekaartide lehel suuremat isetegevust (vahekaart on ühe lehtisejaga avatud mitu erinevat interneti lehekülge).

Chrome järjestab sinu poolt enim külastatud kaheksa veebilehekülge ritta ja näitab ka nende lehekülgede sisust pilte. Nüüd võid sa neid pilte ümber tõsta vastavalt oma soovile ja vajadusel ka nö kinni kleepida. Selleks tuleb vajutada Pin nuppu. Vastasel korral paigutab Chrome nad jälle ümber.

Valikuvabadust suurendades, on sul nüüd võimalus need pildid üldse ära likvideerida ning kasutada hoopis nimekirja. Rohkem võimalusi hetkel ei pakuta.

Uuendatud aadressiriba
AadressiribaChrome on pakkunud väga mugavat lahendust: aadressiriba kasutatakse nii aadresside otsimiseks kui ka Google otsingu läbiviimiseks. Lisaks pakutakse soovitusi kui sisestad aadressi või otsingu nime.

Nüüd on need soovitused ka kategoriseeritud: sa saad näha, kust soovitused tulevad. Chrome oskab soovitada lemmikutesse salvestatud lehekülgi, ajaloos leiduvaid lehekülgi ja ka Google enda soovitusi.

Olgu lõpetuseks lisatud, et Chrome’i elu ei saa kerge olema: ka teised tootjad ei maga ning lisaks on välja ilmunud ka Opera uus versioon numbriga 10.

Kirjutan väga erinevatel teemadel, peamiselt programmidest (nii arvutitele kui telefonidele), tarkvaramaailma uudistest ning internetiteenustest. Kõige olulisemaks pean kirjutamisel lihtsust ja ülevaatlikkust, et teksti oleks mõnus lugeda.

Kommentaarid