Uus 13-tollise ekraaniga Macbook Pro

#apple #MacBook
3 min lugemine

Jah, sellel sülearvutil on uus “Magic” klaviatuur, millega võib lugeda kannatused eelmist tüüpi klaviatuuridega lõppenuks. Viis aastat kestnud kaebused klaviatuuride suunas, mille käik oli liiga lühike ning mis kippusid katki minema, on nüüd läbi.

 

Viimase poole aasta jooksul on Apple vahetanud välja kõikide sülearvutite klaviatuurid ning siiani on kasutajad nende kohta vaid häid sõnu leidnud, need on vastupidavad ja mõnusad kasutada. Klahvikäik on veidi pikem ja pehmem.

 

Mitte ainult uus klaviatuur – 10. generatsiooni Inteli protsessor on märgatav hüpe edasi.

 

Kõikidel uutel Macbook Pro’del on uus klaviatuur, kuid ainult osad tulevad uue kümnenda generatsiooni protsessoritega. Need on veidi kiiremad, kuid see vahe on märgata just neile, kes kasutavad arvutit näiteks pildi- ja videotöötluseks ja muudeks suuremahulisteks töödeks. Teine võimalus on valida kaheksanda generatsiooni protsessor, mis on samuti igati tänapäevane lahendus.

Kes on, nagu mina, harjunud kasutama Apple’i arvutit, mis on tehtud enne 2015. aastat, see oskab ilmselt hinnata selle klaviatuuri, mis sõrmede all mõnusalt klõbiseb. Just selle klõbina puudumist heideti vahepealsetele klaviatuuridele ette. Lisaks muidugi ka seda, et üks liivatera, mis sattus klahvi serva vahele, võis nõuda kogu arvuti töökotta saatmist ja klahvistiku välja vahetamist, kirjutab The Verge. Uus Magic-tüüpi klaviatuur on natuke nagu see vana hea Maci klaviatuur, kuid klahvide all on kasutatud pehmendust, mis teeb klahviservad vähem logisevaks.

 

 

Hiljuti sai uuenduse ka Macbook Air

Macbook Air on enamus inimeste kontori- ja kaugtööks piisav. Selle puhul on valikus Intel Core i3 protsessor, mis ei pruugi olla väga tulevikukindel, arvestades, et Apple’i tooted on üldiselt väga vastupidavad ning 4-5 aasta pärast, kui programmid hakkavad nõudma üha rohkem ressurssi, võib see protsessor jääda nõrgaks. Okei, siis võiks valida Macbook Air’i i5 protsessoriga, mis on tunduvalt kiirem, kuid mille testijad on heitnud ette kuumust, mida masin ei suuda piisavalt kiiresti korpusest välja juhtida ning mis seetõttu tõmbab arvutil kiirust maha. Näiteks Google Chrome’i brauseris korraga kaarti uurides ja videot vaadates võib sellest piisata, et korpus hakkaks keskelt kuumaks minema. Nii et raske on kumbagi Airi varianti silmad kinni soovitada, mõlema puhul võivad tekkida omad probleemid, kuigi mõlemad on head arvutid ja tõenäoliselt on ostja nendega rahul.

 

Milline osta?

Valik on läinud laiemaks ja ühte vastust, mis sobiks kõigile, pole lihtne anda. See sõltub ikka ja jälle sellest, mida sa soovid, et arvuti teeks ehk kuipalju arvutusvõimsust programmid, mida kasutad, oma tööks kasutavad. Kindel on see, et uus Macbook Pro teeb seda, mida heast arvutist oodatakse ning esimeste testimiste põhjal on tegu usaldusväärse masina ja lõpuks ometi ka klaviatuuriga. Air’i kohta võib teatud tingimustel sama öelda.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.