Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
EMT ja Elioni e-poe müügikonsultant ja Digitarga kaasautor Lennart Mark testis seikluskaamerat GoPro HERO4 Session

Foto- ja videohuvilisena sain testimiseks näppude vahele ekstreemspordikaamera GoPro Hero4 Sessioni.

EMT ja Elioni e-poe müügikonsultant ja Digitarga kaasautor Lennart Mark testis seikluskaamerat GoPro HERO4 Session
EMT ja Elioni e-poe müügikonsultant ja Digitarga kaasautor Lennart Mark testis seikluskaamerat GoPro HERO4 Session.

Esmasest komplektist leidsin peale kaamera standardraami ka kuulliigendiga kiirkinnitusraami ja veel mõned kinnitusvidinad. Komplektist ei leidnud veekindlat korpust, aga selgus, et seda pole vajagi, kui just üle 10 meetri sukeldumine plaanis ei ole.

Kaamera akut samuti karbis polnud, kuna see on juba kaamera kere sisse ära peidetud. Uuenduslikud on veel kinnitusklambrid, millele on lisatud kummist kinnituspannal, vältimaks juhuslikku avanemist.

GoPro Hero4 Session – millega siis tegemist?

Kaamera ise on selline 3 cm külgtahkudega kuup, millel väike ekraan, kaks juhtnuppu, ees ja taga mikrofoni augud. GoPro’l oleva veekindla luugi tagant leiab peale mälukaardi pesa ka laadimise pesa. Oluline on, et pole vaja muret tunda, kui kaamera laadija koju ununes, sest siis on abiks tavaline microUSB otsaga mobiililaadija.

Alustame algusest. Lülitaks kaamera sisse, aga kuidas? Vanakooli on/off lülitit kaameralt ei leidnud. Nüüd oli koht, kus tuli võtta kasutusjuhend ette ja aru saada, kuidas kaameral kahe nupuga käsitsi erinevaid funktsioone juhtida.

Käsitsi juhtimine oli, nagu oli, aga ka seda kaamerat – nagu kõiki teisigi GoPro kaameraid – saab juhtida juhtmevabalt mõne nutiseadme abil. Siin rabaski mind tõeline üllatus.

Minu mitte kõige värskemas nooruses olev telefon ei vajanudki eelnevalt tarkvarauuendusi, vaid lubas kohe GoPro App’i (sobib alates android 4.1) installida ja käivitas rakenduse. Videoõpetus telefoni ekraanil aitas kaamerat siduda ja vähem kui 3 minutiga olid seadistused tehtud ja kogu töö valmis. Wow!

EMT ja Elioni e-poe müügikonsultant ja Digitarga kaasautor Lennart Mark testis seikluskaamerat GoPro HERO4 Session
EMT ja Elioni e-poe müügikonsultant ja Digitarga kaasautor Lennart Mark testis seikluskaamerat GoPro HERO4 Session.

Ideid tekib palju

Kui kaamera sai telefoniga ühendatud, oli juba lihtsam teha seadistusi kaamera menüüs, näiteks sai valida erinevaid salvestamisrežiime. Kaameral on peale foto ja video tegemise võimaluse veel sarivõtte režiim ja pildistamine intervalliga (Time Lapse).

Sarivõtte režiimis saab pildistada kuni 10 kaadrit sekundis. Intervalliga pildistamisel saab valida kaadri jäädvustamise vahemiku alates 0,5 kuni 60 sekundini.

Haaratsid, kinnitusrihmad, statiivid, puldid jms lisavarustus GoPro’le on eraldi juurde ostetav. Samas, kui käepärast pole originaaltarvikuid, päästab näiteks kaablivits, et kinnitada kaamera ratta lenkstangi, redeli või hernekepi külge.

Uskuge mind, päris vahvaid ideid tekib, kuhu ja kuidas kaamera kinnitada, et veelgi põnevamaid võtteid tabada.

Pärast paarikümneminutilist proovimist tundsin, et kaamera korpus oli päris tuline. Hiljem kasutusjuhendit sirvides leidsin ka tootja viite, et kui ekraanile ilmub temperatuuri ikoon, siis on kasulik teha väike paus ja kaamerale natuke puhkust anda.

Elu kui looming

Videomaterjal üles võetud, kopeerisin failid mälukaardilt USB-mälupulgale, et kohe suurelt televiisori ekraanilt tehtut vaadata. Üllatus-üllatus – minu paar aastat vana teler, mis mängib USB-pordi kaudu maha igasuguseid meediafaile alates MP3 audiofailist ja lõpetades 3D-formaadis filmidega, annab teada, et 50 kaadrit/sekundis video maha mängimist ei toeta.

Mis siis ikka, tuli arvuti abiks võtta ning seal juba faili mängimisega tõrkeid polnud ja samuti sai üle HDMI-ühenduse kenasti pildi viia televiisorisse.

Kokkuvõtteks: GoPro Hero4 Session kaamera oma minimõõtude ja lihtsusega inspireerib kasutama uusi võttenurki, lennukaid ideid fotode ja videote jäädvustamisel. Ta on nagu hea kaaslane, kellega koos seigeldes tekib palju häid mõtteid, kuidas jäädvustada imelisi hetki hoopis uut moodi. Näiteks – kuidas teha topelt-selfit…

Lennart on EMT ja Elioni e-poe müügikonsultant ja suur fotohuviline.

Kommentaarid