Uue iOS 14 installimine võib kaasa tuua vajaduse kogu iPhone tühjaks teha.

#apple #iOS
2 min lugemine

Apple lahendus akuprobleemidele on teha täielik restart ehk sisuliselt tehase seadete taastamine.

 

Ikka juhtub, et värskelt uuendatud operatsioonisüsteemidesse on sattunud vigu, mis võivad kasutajate elu pisut häirida või siis teha täiesti põrguks. Selle vastu pole immuunsed ka kõige uuem iOS 14 ja watchOS 7. Viimase nädala jooksul on kasutajad kurtnud lubatud suurema efektiivsuse asemel hoopis erinevaid probleeme. Sealhulgas on kaduma läinud aktiivsusinfo, mõned terviseäpid keelduvad avanemast ning raportid on moondunud tõele mittevastavaks. Lisaks sellele kipub kohati iPhone’de ja Apple’i nutikellade aku ootamatult kiiresti tühjaks saama. Kuigi Apple on teinud postituse, kuidas mõned kirjeldatud probleemidest lahendada, siis pole see ettevõtmine kõige lihtsam.

Twitterist võis leida mitmeid pahaseid säutse kasutajatelt, kelle akud tühjenesid kaugelt liiga kiiresti. Üks inimene kurtis, et ta telefoni aku läks 90 protsendi pealt kolmele kõigest ühe tunni jooksul. Enamus inimestel siiski nii hulle probleeme ei esine, kuid siiski on märk sellest, kui tõsine asi on.

Apple on juba välja lasknud ühe uue iOS 14 uuenduse, mis nime järgi peaks bugisid ehk vigu parandama, kuid ülalkirjeldatute puhul sellest abi pole olnud. Apple’i soovitus on nende probleemide korral nutikell ja telefon omavahel lahti ühendada (unpair), varundada mõlema andmed iCloudi pilve, seejärel kustutada kogu iPhone’is leiduv sisu ning siis see jälle taastada. Kahjuks tundub, et kadumaläinud trenniinfot kaartidega, keskkonna helitugevust ja muud kaotsiläinud infot taastada ei saa, kirjutab The Verge. Apple’i väljapakutud lahendus on mõeldud tulevikus sarnaste kadude ennetamiseks.

Kui sa pole veel oma operatsioonisüsteemi uuendanud, siis tasub mõned päevad oodata kuni Apple ja teised kasutajad annavad märku, et kõik on korda saadud.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."