Uue arvutihiire sõrmejäljelugejaga saab oma kontodele sisse logida

#arvutihiir #Black FP #sõrmejäljelugeja #TT eSports

Sõrmejäljelugejad arvutihiirte sees on küll juba üsna vana uudis, kuid paraku pole enamik taolisi arvutihiiri aastaid uuendusi näinud.

Uus hiir firmalt Tt eSports tõttab seda olukorda muutma. Tegemist on mängurihiire välimusega seadmega, kuhu on sisse ehitatud sõrmejäljelugeja, mida hiire omanik saab kasutada kõikide oma kontode autentimiseks.

Hiirel nimega Black FP on FIDO sertifitseeritud andur, mis täidab nõuded krüpteerimiseks ja turvaprotseduurideks. Hiire sisse saab seadistada kuni neli profiili. Arvutihiire tehnilised andmed: DPI kuni 5700 ja reageerimisaeg 1 MS; IPS kuni 150 ning kiirendus 30G.

Black FP on kallimat sorti seade ning kindlasti pole tegemist ka kõige parema arvutihiirega maailmas. Samas on sõrmejäljelugeja selle hiire suurimaks tugevuseks ning mugavuseks ja kõrgemale hinnale vääriliseks põhjenduseks.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid