Aastaid telefonides, autodes, arvutites ja paljudes teistes seadmetes ühenduse standardiks olnud USB on saanud edasiarenduse USB-C näol, mis seadmete ühendamise ja laadimise senisest oluliselt lihtsamaks ja kiiremaks muudab.

USB-C. Foto: androidcentral.com
USB-C. Foto: androidcentral.com

USB-C kaabli seadmesse sisestamisel puudub “õige” või “vale” viis, kuna erinevalt Micro-USB kaablist, mida sai seadmesse ühendada ainult ühte pidi, ühendub USB-C kaabel seadmega ühtviisi hästi mõlemat pidi.

USB-C kaudu toimub andmevahetus seadmetes kiiremini ja lisaks telefonide laadimisele saab sama kaabliga laadida ka arvuteid ning neid vajadusel ka teleritega ühendada.

Enne kui ühenduse uus standard meie elu lihtsustama hakkab, teeb see need algul pisut keerulisemaks. Seda põhjusel, et esimestel lihtsustatud USB-C kaablitel ei ole kogu ülal kirjeldatud võimekust – mõned neist suudavad seadmeid ainult laadida, mõned andmeid edastada jne. Standardi ühtlustumiseks tuleb veel pisut oodata.

Turul juba olevatest seadmetest kasutavad eri tootjad uut standardit erinevalt. Uus Macbook kasutab ühendust laadimiseks, kiireks andme- ja videoedastuseks, kuid näiteks nutitelefon Nexus 5X ainult laadimiseks ja aeglasema kiirusega andmevahetuseks ning videot ei toeta.

Enne kui USB-C standard kogu oma hiilguses turule tuleb, võidakse ühenduspesadele selguse parandamiseks lisada spetsiaalsed  logod. Ühe lahendusena välja pakutud illustratsioonidel kujutataks tavalise USB märgiga logo, mis näitaks, et seda saab kasutada kiireks laadimiseks, SS seal juures näitaks andmeedastust kiirusega 5 GB/s (super speed) ning SS10 andmeedastust kiirusega 10 GB/s, mis võimaldaks 50 GB andmearhiivi kõvakettale varundada 14 minuti asemel 40 sekundiga.

Picture1

Kuigi vanemat tüüpi USB-ühenduspesad ja -kaablid jäävad seadmetesse veel ilmselt aastateks, asendab USB-C need kõik oma kiiruse ja multifunktsionaalsuse tõttu. Selle tõestuseks võib tuua uusima Macbooki, milles ongi ainult üks USB-C ühenduspesa.

Allikas: cnet

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid