Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Unusta retrofiltrid – uus pilditöötlusprogramm muudab mustvalged pildid värviliseks

#Algorithmia #mustvalged fotod #pilditöötlus #värvifotod

Instagramis muudetakse värskelt klõpsitud pildid retrofiltrite abil kuni sajandi vanuseks, kuid uus programm Algorithmia lubab saavutada vastupidist ning muuta mustvalged pildid hoopis värviliseks.

Vanade piltide värviliseks muutmine on üldiselt pikk protsess, aga selle programmiga saab soovitud tulemuse vägagi kiirelt. Värvid saab pildile uue tehisintellektse lahendusega, mille väljatöötamiseks kasutati üle miljoni värvifoto.

Tõeliselt tõetruu

Algorithmia annab väga häid ja usutavaid tulemusi – selle lahenduse abil värvitud fotod on nii tõetruud, et 20% testijatest arvasid, et tegu on reaalsete värvifotodega. Kindlasti saab parema tulemuse n-ö käsitsi värvides, kuid 20% vastanute ärapetmine on siiski tunduvalt parem tulemus eelnevatest katsetest sarnast programmi luua.

 

Mustvalgete fotode värvimine on arvutiprogrammile keeruline ülesanne, sest näiteks T-särk võib olla mis tahes värvi.

Algorithmia on õppinud üle miljoni foto abil tuvastama teatud tekstuuri ja kujuga esemeid, mis on üldjuhul sarnast värvi.

Näiteks on muru üldiselt roheline ja taevas enamjaolt sinine. Seega pole programmi eesmärk taastada originaalvärve, vaid pakkuda võimalikult usutavat värvifotot.

Muuda ajalugu värviliseks!

Kuigi Algorithmial on veel arenguruumi, näitab see pilditöötlusprogramm, mida arvuti on võimeline õppima ja milliseid tulemusi võime tulevikus programmidelt oodata.

Vaatamata sellele on uue programmiga lõbus mängida: sisestades ükskõik millise mustvalge pildi URL-i ehk asukoha-aadressi internetis, värvib programmi esialgne versioon pildi ja seejärel saab loodud värvifoto ka alla laadida.

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi