Unusta kohtinguäpid – sul on ju Facebook

#facebook #Tinder
2 min lugemine

Värisege Tinder, Bumble ja Grindr, Facebookil on suured plaanid deitimisrindel. Ehkki ilmselt enamikul tänastest nutitelefonide kasutajatest on telefonis ka Facebooki rakendus, ei tea paljud, et lisaks muudele arvututele teenustele ja võimalustele aitab näoraamat endale ka paarilist leida.

 

Juba eelmise aasta lõpust võivad Facebooki iOS-i ja androidi rakenduste kasutajad leida rakenduse menüüst alajaotuse Dating, mis peaks asuma menüü ülemises paremas nurgas. Lauaarvutites see funktsioon hetkel puudub ja pole ka teada, kas Facebook plaanib seda nii kaugele arendada.  Facebook on oma deitimisfunktsiooni telefonides muutnud üsna lihtsaks ja intuitiivseks. Enne partneri valikut pead sa küll sisestama mõningaid andmeid enda kohta nagu kaal, pikkus, haridus, laste olemasolu, hobid jms. Faebook teab juba nagunii sinu kohta nii mõndagi, nii et palju vaeva siin nägema ei pea.

Partnerivalikul võid sa sisestada umbkaudse vanuse, soo, pikkuse (kui see huvi pakub), keelteoskuse ja kauguse endast. Lisaks võid määratleda ka haridustaseme ja religiooni. Järgmisena tahab Facebook teada, mida sa suhtest otsid st kas tahad niisama juttu vesta, otsid sõpra, pikemat või siis lühemat suhet. Tegelikult võid sa sellele küsimusele ka vastamata jätta.

Partnerite valik käib sarnaselt Tinderile – vasakule viipega need, kes ei sobi, paremale need, kes meeldivad. Erinevalt teistest kohtingurakendustest näitab Facebook, kas sul on väljavalituga ühiseid tuttavaid või kas te olete olnud ühtedel ja samadel üritustel. Samuti pakub rakendus välja kandidaate, kes kuuluvad sinuga samadesse gruppidesse.

Facebookil on kaks uudset lisa, mida teistel rakendustel ei ole. Nii saad näiteks uuesti lapata neid potentsiaalseid partnereid, keda sa juba korra oled üle vaadanud. Selle funktsiooni nimi on Second Look. Lisaks võid sa valida välja oma salaarmastuse (Secret Crush), täpsemalt siis tervelt üheksa isikut oma Facebooki sõprade ja Instagrami järgijate seast. Kõik need üheksa saavad teavituse, et keegi on neid enda salajaseks lemmikuks valinud ja kui ka sina kuulud mõne nende üheksa salaarmastatu sekka, siis saate te teada ka teineteise nimed.

Kas sina teadsid Facebooki sellisest võimalusest ja kas kavatsed seda kasutada? Anna kommentaarides teada või jaga oma kogemust.

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.