Ülipopulaarse arvuti- ja mobiilimängu Minecrafti edu võtmeks on kindlasti selle märkimisväärne kohandatavus: mängija saab tegelaskuju ümbritsevat maailma muuta nii, nagu ta seda ise soovib.

Üks suur erinevus siiski arvuti- ja mobiiliversiooni vahel on: mobiilis mängitav Minecraft Pocket Edition on seni olnud oluliselt piiratumate valikutega kui arvutis mängitav originaalversioon. Piiratud valikuid pakub lisaks mobiiliversioonile ka Windowsi rakendustepoest allalaaditav Minecraft. Mängu juhtivarendaja Jens Bergensten teatas nüüd, et mõlemasse mänguversiooni lisatakse arvutist tuttavad käsuplokid ning avatakse mitmed uued võimalused keskkonnaga manipuleerimiseks.

Mängu looja on ettevõte nimega Mojang, mille Microsoft 2014. aastal ära ostis. Ettevõtte otsus tuua arvutist tuttav paindlikkus ka mobiilsetesse seadmetesse, tähendab, et miljonid mängijad saavad oma Minecrafti mängimise viia täiesti uuele tasandile. Mobiilsete seadmete järjest suurenev osakaal võimaldab Legoga võrreldud arvutimängul püsida meie telefonides ning kõigest mõne näpuvajutuse kaugusel. Minecraft ei muutu igavaks algajale ega ka vilunud mängijale, kuna pisikese programmeerimisoskusega on võimalik mängu vastavalt enda soovile muuta.

Minecraft ei muutu igavaks algajale ega ka vilunud mängijale.

Kes Minecraftiga veel tuttav ei ole, siis teadmiseks, et see on mäng, mis koosneb tervenisti klotsidest. See on nagu virtuaalne Lego, mida kasutaja vastavalt enda heaksarvamisele modifitseerib. Virtuaalses maailmas on klotsidest koosnev maastik, loomad, tegelased jms. Selleks, et ehitada maju ning tööriistu, tuleb ümbritsevast maailmast hankida materjali. Seejärel on võimalik end ringi liikuvate zombide ja muude kollide eest kaitsta. Mojangi loodud mängu on müüdud juba üle 70 miljoni koopia.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid