Oklahoma Oral Robertsi ülikool on üliõpilaste tervislikele eluviisidele suunamise täiesti uuele tasandile viinud ning on aktiivsusmonitoride kandmise muutnud kohustuslikuks.

Kõik 900 esmakursuslast peavad kandma Fitbiti aktiivsusmonitore, mille kogutud andmete alusel nende sportlikke eluviise hinnatakse. Kogutud andmete seas on päevane sammude arv ning südamelöökide sagedus. Õpilastel on kohustus kõndida keskmiselt 10 000 sammu päevas ning teha vähemalt 150 minutit intensiivset trenni, mida kontrollitakse südamelöökide järgi. Tervise- ning sporditundide lõpphinnete andmisel arvestatakse ka tudengite aktiivsusmonitoride kogutud andmeid.

Kõik 900 esmakursuslast peavad kandma aktiivsusmonitore.

Olenemata andmete kogumisega tekkivast suurest ohust tudengite privaatsusele ei ole üliõpilaste ega nende vanematega sellel põhjusel probleeme tekkinud. Kooli kinnitusel ei soovita rikkuda tudengite privaatsust: see, milliseid andmeid ning mis otstarbel aktiivsusmonitoride kaudu kogutakse, on rangelt piiratud.

Oral Roberts on religioosne ülikool, mille tudengid ja töötajad peavad järgima tervislikke eluviise, hoiduma alkoholist, suitsetamisest ning abielueelsest seksist.

Allikas: TheVerge

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid