Ülikonnas töömees – just nii võiks kahe sõnaga kokku võtta CAT S52 olemuse

#cat #nutitelefon
4 min lugemine

CAT ettevõttena on teada tuntud tugevate telefonide tootja. Seega on selle firma seadmetel tavapäraselt esikohal olnud ikka füüsiline vastupidavus ning visuaalne pool ja vahel ka tehniline võimekus, jäänud pigem tagaplaanile.

 

Välimus

 

CATi uusim S52 nime kandev seade pakub oma viimistletud välimusega teatava üllatuse. Nimelt näeb S52 välja palju rohkem “tavaline” ja antud kontekstis on see ainult hea.

 

 

Esiteks on telefon küllaltki õhuke. Paksuseks mõõdetakse 9,69 millimeetrit, ehk napilt alla sentimeetri. Võrdluseks on iPhone 11 näiteks 8,33mm jäme. Seega on CAT selles osas peaaegu nagu tavaline telefon. Samas aga on S52 pikkuse ja laiuse mõttes siiski pigem suuremapoolne. Seda seetõttu, et kuigi ekraan on vaid 5,65 tollise mõõduga, omab see siiski kõikidel külgedel üsna suuri ääri. Ehk ei ulatu servast serva, kuid eeldatavasti on see otsus tehtud vastupidavuse huvides ja seega igati mõistetav.

Teiseks on tunduvalt vähendatus üldist robustsust. Näiteks külgedel on kumm asendunud hulga stiilsema alumiiniumiga ja samast materjalist on ka külgedel asuvad nupud ja SIM kaardi pesasid kattev luuk. Kadunud on ka muidu CAT telefonide esiküljel asuvad füüsilised nupud. Need on nüüd lõpuks asendunud virtuaalsetega.

Kolmandaks on ka seadme tagumine pool nüüd peaaegu tavaline. See on küll endiselt mittelibisevast materjalist, kuid siingi on leitud päris hea tasakaal funktsionaalsuse ja disaini vahel. Seega on telefon välimuse poole pealt igati viisakas ja küllaltki mugav nii käes hoida kui tasku pista.

 

Tugevus

 

Kogu sellest normaliseerumisprotsessist hoolimata peaks aga telefon olema endiselt CAT. Ehk seade peaks üle elama kukkumise 1,5 meetri kõrguselt, taluma temperatuuride kõikumist, vett, muda, tolmu ja mida kõike veel. Täpsemalt on S52 mudel tunnistatud vastavaks nii IP68 standardile, kui ka USA sõjaväe militaarstandardile MIL STD 810G. Peab ütlema, et nende väidete paikapidavus jäi küll reaalselt järgi proovimata, kuid eeldatavasti on telefon siiski päriselt ka tugev. Niisama jooksev vesi või vaibale kukkumine seadmele küll mingit negatiivset mõju ei avaldanud. Lisaks annab tootja aparaadile ka 24 kuu pikkuse ka äriklientidele kehtiva päris garantii.

 

Tehnika

 

Tehnilise poole pealt on aparaadil 4GB muutmälu, Mediatek Helio P35 Octacore 2,3 GHz protsessor ja 64GB sisemälu. Need pole kindlasti tippklassi iseloomustavad numbrid, kuid ajavad asja ära. Seega telefon pole tavatoimingute juures otseselt aeglane.

Ka ekraan on IPS tüüpi, mitte AMOLED ja pakub kõigest 285 ppi pikslitihedust, ehk lipulaevadest umbes poole vähem. Kuid pilt on siiski olemas ja see on heas mõttes tavaline. Ehk otseselt ei jää silma, et see oleks ebakvaliteetne. Lisaks on ekraan kaitstud Gorilla glass 6 klaasiga.

Uudisena leiab telefoni tagumiselt küljelt ka sõrmejäljelugeja, mis pakub teretulnud võimalust seadme kiireks lahti lukustamiseks. Mainida võiks veel ka mälukaardi lisamise võimalust ja seda, et toetatud on kahe SIM kaardi samaaegne kasutamine.

Aku mahutab 3100 mAh ja selle saab tühjenemisel täita kiirlaadija abil. Oodatult on siin kasutusel USB-C pesa. Kuid paraku peab ütlema et 3100 mAh on tänasel päeval siiski pigem vähevõitu ja nii kipub seadme aku päeva lõppedes ikka päris tühi olema.

 

Kaamera

 

Nagu ühele nutitelefonile kohane, on ka S52 varustatud kaameraga. Täpsemalt öeldes küll kahega. Neist tagumine pakub 12 Mpix ja kuigi see ei kandideeri kvaliteedi poolest ühessegi sellelaadsesse edetabelisse, saab kasutaja oma pildid siiski tehtud. Seega niikaua kui vaja on pildistada ehitusobjekte, mingit joonist või muud taolist, on telefoni kaamera oma ülesannete kõrgusel ja vajaliku foto saab kätte. Samas aga ei maksa loota, et reisile minnes on võimalik kogu puhkus igast olukorrast suurepäraste kaadritega jäädvustada.

Eesmine kaamera on umbes samas kategoorias. Kuigi 8 Mpix sensor kõlab täitsa asjalikult, peab hea pildi saamiseks siiski teinekord mitu korda proovima, kuna hea pilt nõuab piisavalt valgust ja kindlat kätt.

 

Tarkvara

 

Tarkvara poole pealt on seadmel karbist võetuna Android 9 operatsioonisüsteem, kuid lubatud on, et ühel hetkel saab S52 ka Android 10 uuenduse. Kahjuks leiab pardalt ka mitmeid tootja poolt paigaldatud rakendusi, kuid need mõjuvad pigem kohmakana ja nende vajalikkus jääb seega pigem küsitavaks. Kõik oluline on juba Androidil endal olemas ja palju lihtsamas vormis.

 

Kokkuvõtteks

 

S52 kokkuvõtteks kõlbab sama lause mis sissejuhatuseks. Ülikonnas töömees. Ehk tegemist on endiselt nii-öelda töömehe telefoniga, mille peamine eesmärk on olla füüsiliselt vastupidav. Samas aga on see vastupidavus nüüd rüütatud palju viisakamasse vormi. Tehnilise poole pealt leiab sama raha eest kindlasti võimekamaid aparaate, kuid need ei talu sellist kohtlemist nagu CAT.

Plussid: välimus, käepärane suurus, endiselt tugev korpus

Miinused: aku, tarkvara (eelpaigaldatud rakendused)