ÜLIÄGE: Apple viib kasutajad Lamborghini superauto salongi

#apple #AR
1 min lugemine

Ilmselt iga noorem või vanem autofänn on ennast vaimusilmas ette kujutanud Lamborghini või mõne muu sportauto roolis.

 

Apple koostöös kunagise Lamborghini traktoritehasega (jajaa, algselt valmistas Lamborghini traktoreid) on loonud erakordselt ägeda liitreaalsuslahenduse, mis võimaldab asjahuvilistel oma silmaga ringi vaadata uue Lamborghini Huracán EVO RWD Spyder salongis, kuhu enamik meist ilmselt mitte kunagi ei sattu.

Selleks on vaja eeskätt iPhone’i või iPad’i, mis jooksutaks vähemalt iOS 11 või hilisemat operatsioonisüsteemi ning millel oleks vähemalt A9 protsessor. See tähendab et kasutajal peab olema iPhone 6 või uuem, iPad Pro, iPad mini 5 või hilisem, iPad Air 3 või iPod Touch 7 generatsioon.

 

Kuidas seda kordumatut võimalust kasutada?

Selleks pole vaja teha muud, kui minna Lamborghini veebisaidile ning valida sealt mudelite seast just Lamborghini Huracán EVO RWD Spyder ning kerida veebilehel veidi allapoole, kus ongi võimalus liitreaalsuses (AR ehk Augmented Reality) superauto salongiga tutvuda.

Lamborghini enda sõnul on liitreaalsus loodud selleks, et inimesed sh Lamborghini fännid võiksid ka kodus viibides turvaliste koduseinte vahel kogeda, mida Lamborghinil neile pakkuda on.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."