Fitbit on kantavate seadmete tootjana teada-tuntud ja üsna hinnatud. Nende aktiivsusmonitorid on ikka olnud kvaliteetsed ning omanud viisakat välimust.

 

Samas on võrrelduna vähem tuntud konkurentidega nende seadmed ka pisut kallimad. Eriti puudutab see tootevaliku ülemises otsas asuvaid mudeleid, mis annavad nii hinna kui omaduste poolest välja juba spordi- või nutikella mõõdu.

Skaala soodsamasse osasse aga paigutuvad pisut piiratumate võimalustega, kuid tänu sellele ka kergemad ja kompaktsemad mudelid. Ühest sellisest, millel nimeks Inspire HR, nüüd lühikese ülevaate annamegi.

 

Aktiivsusmonitor

 

Inspire näol on tegemist klassikalises mõttes aktiivsusmonitoriga. See tähendab, et seadet kandes hoiab see päeva jooksul enda omaniku tegemistel jooksvalt silma peal ning salvestatud andmetest põhilisemaid saab ka otse ekraanilt vaadata. Kogutud infost täieliku ülevaate saab aga nutitelefoni paigaldatud rakendusest. Lisaks näitab Inspire jooksvalt kellaaega. Seadmesse aga ei saa juurde paigaldada täiendavad rakendusi ning kuigi Inspire oskab mõningal määral jälgida ka sportimist, ei asenda see siiski spordikella.

 

Pulss, uni, sammud

 

HR Fitbiti nimes tähendab, et aparaat toetab randmelt pulsi lugemist. See toimub nii automaatselt kogu ööpäeva kestel, kui ka siis kui harrastatakse sportlike tegevusi. Hetkepulssi näeb kella enda ekraanilt, põhjalikumat infot koos vastavate graafikutega aga rakendusest.

Aktiivsusmonitorile kohaselt loetakse kokku ka sammud, kulutatud kalorid ja mõõdetud saab ka läbitud vahemaa. Kõik lihtsalt ja liigse peavaluta ning jooksva päeva andmeid saab randmelt kohe mõne viipega vaadata.

Võrreldes tavapärase aktiivsusmonitoriga on pardal aga ka mõni veidi peenem lisa. Näiteks rahunemist soodustav rakendus. See juhendab kasutajat 2 või 5 minuti jooksul rahulikult ja sügavalt hingama ning nii hetkeks aega maha võtma.

Samuti lihtsakoeline, kuid igati toimiv spordisektsioon. See võimaldab valida mõnede põhilisemate sportlike tegevuste vahel, määrata treeningu alguses soovitud eesmärgid ja saavutatu hiljem kokku lugeda. Näiteks jooksmise puhul on võimalik paika panna jooksu kestvus ajaliselt, seadistada distants või siis kalorite kulutamise eesmärk. Jooksmise ajal saab vaadata kulunud aega, pulssi, põletatud kaloreid ja läbitud teepikkust. Seega on põhiandmed kaetud, kuigi arvestama peab sellega, et tulenevalt väikesest ekraanist, ei ole treeningu käigus andmete vaatamine just kõige mugavam tegevus. Samas aga saab hiljem rakendusest mõõdetud andmetest siiski ülevaate. Lisaks on seal võimalik veel ka treeningu käigus läbitud teekond ka kaardile kuvada.

Une ja selle kvaliteedi mõõtmiseks tuleb aga Inspire ka ööseks käele jätta. Kuigi otse ekraanilt tulemusi vaadata ei saa, mõõdab seade siiski mitmeid olulisi und puudutavaid parameetreid. Esiteks tuvastab Inspire automaatselt selle, millal kasutaja uinub ja ärkab. Une kestel aga salvestab selle erinevad faasid. Sügav, kerge ja REM uni ning saadud tulemuse põhjal annab unele koondhinde.

Lisaks oskab Fitbit oma ekraanil kuvada telefoni tulevaid teavitusi ja annab kerge surinaga märku sissetulevast telefonikõnest.

 

Disain

 

Fitbiti välimus on stiilne ja jätab hinnalise mulje. Puutetundlik ekraan kasutab OLED tehnoloogiat ning selel pilt on kirgas ja ka eredas valguses loetav.

 

Allikas: Telia e-pood

 

Väikese pettumusena aga on ekraan tegelikult üpriski pisikene. Pettumusena seetõttu, et seda kattev klaas on päris suur ja loob ootuse sama suurest ekraanist. Lisaks ei ole kuvatav pilt värviline, vaid koosneb valgelt helendavatest LED-idest. Kaalu poolest on Inspire pigem kerge ja käel märkamatu. Karbis olev rihm on silikoonist, mis on hea valik, kuna antud materjal on vastupidav ja kerge hooldada. Soovi korral saab seda aga ka vahetada. Seadme juhtimine käib puuteekraani ja küljel asuva juhtnuppu koostöös. Kuna menüüsid ja valikuid ei ole palju ning nende ülesehitus on loogiline, saab kella nii-öelda “selgeks” päris ruttu.

Aku peab sõltuvalt kasutajast vastu kuni nädala. See on aktiivsusmonitoride seas üsna keskmine tulemus. Selle laadimine käib aga kaasasoleva spetsiaalse juhtmega.

 

Rakendus

 

Kuigi ekraani vahendusel saab tehtud põhilised valikud ja kätte peamise info, lisab Fitbiti võimekusele suure tüki vastav rakendus. Selles tehakse kõik esmased aga ka hilisemad seadistused. Samuti sisestatakse kasutaja personaalsed andmed nagu kaal, vanus jms. Rakenduse abil saab seejärel põhjalikuma ülevaate kõikidest mõõdetud andmetest. Seal kuvatakse erinevaid graafikuid, päevade ja nädalate lõikes jms. Lisaks saab Äpist mõningal määral muuta ka kella taustapilti ja “sihverplaadi” disaini. Seega kokkuvõttes on rakendus üsna mugav ja lihtne kasutada.

 

Plussid:

  • kerge;
  • kena disainiga;
  • lihtne kasutada.

 

Miinused:

  • ekraan võiks suurem olla;
  • pisut kallis.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid