Nakatunud Google Chrome üritab meelitada sind pahavara installima, mida kindlasti teha ei tohi. Foto: Tha Hacker News

Üle 300 000 Androidi seadmesse on sisse häkitud Chrome’i brauseri kaudu

#Android #google chrome #Telia Safe #Turvalisus

Selle aasta augustist alates on Chrome’iga tavalehitsemise käigus sisse tungitud üle 300 000 seadmesse. Rünnakud võivad toimuda iga lehega. Ekraanile tuleb hüpikaken infoga: “Teie seade on nakatunud” ja soovitatakse alla laadida üks fail. Reaalselt viirust ei ole, tegemist on pettusega.

Telia viirusetõrjeteenus Telia Safe. Foto: ekraanitõmmis rakendusest
Telia viirustõrjeteenus Telia Safe. Foto: ekraanitõmmis rakendusest

Just need inimesed ongi kannatajad, kes on vajutanud nupule viiruse eemaldamiseks, lootes, et see aitab vea parandada. Pärast faili allalaadimist proovib häkker anda juhiseid, lubamaks APK failide installimise. Peale loa andmist hakkab programm varastama informatsiooni kasutajaandmete kohta.

Kuidas  Google selle vastu võitleb?

Kaspersky Lab, pahavaraga võitleja, avalikustas oma avastused Trooja viirusest Google’ile. Selle peale reageeris maailma suurim otsingumootor kohe ja lülitas välja vastavad hüpikaknad.

Kuidas ise mitte ohvriks sattuda?

Kõige lihtsam viis turvalisemaks kasutuseks on teadmine, et selliseid petuskeeme viiakse läbi. Lisaks ei tasu ka tundmatuid APK-faile alla laadida ega anda neile luba installeerimiseks. Vaikena on alati tundmatute programmide installeerimine keelatud!

Ohutuse huvides aitavad ka erinevad viirustõrje programmid, nagu näiteks Telia Safe!

ehk Digitark Taunz räägib, et kogu pere hüüab teda Taunziks. "Näen igapäevaselt, kuidas inimesed ei julge uute tehnoloogiatega kaasa minna, sest see kõik on võõras või tundub keeruline. Pürgin selle poole, et kõik, kes soovivad, saaksid uuendustega kaasa minna," pajatab Taunz. "Minagi olin tehnikale võõras, kuni avanes võimalus Eesti Telekomiga liituda ja avastasin, et digitaalne maailm pakub mugavust ja mulle tundub see maailm väga kasulik." Praegu ei suudaks ta ette kujutada elu ilma Google'i otsingumootori või nutikellata, mis talle aegsasti meelde tuleb, kui midagi on vaja teha. "Seega annangi endast parima, et iga inimene saaks ka "inimkeeli" aru, kuidas miski rakendus või teenus tegelikult toimib ja elu lihtsamaks teeb."

Kommentaarid