IoT ehk asjade interneti tulekuga on paljud majapidamist korraldavad esemed ja lahendused saanud nüüdisajastamise käigus uusi kasutusviise. Kickstarteri programmi on jõudnud nutikas uksekell Ding, mis võimaldab uksekella helistamisel saata selle kohta teate nutitelefoni kõnena.

Ding Smart Doorbell uksekella kasutamiseks tuleb alla laadida rakendus, mille kaudu saab teada, kui keegi uksekella helistab ja kõne kaudu külalisega suhelda. Lisaks saab rakenduses reguleerida uksekella helina valjust ning määrata ajavahemikud, kus uksekella heli ei ole üldse kuulda.

Dingi uksekell on väga mõistlik lahendus, sest päris tihti võib juhtuda, et uksekella ei kuulda, näiteks aias toimetades, lihtsalt teises ruumis või üldse kodust eemal viibides.

Uksekell on ukse taga seina peal, aga telefon on üldjuhul alati endaga kaasas. Lahendus on veel prototüübi tasemel ja kui kõik hästi läheb, siis saab nutikat uksekella tellida juba 2017. aasta augustis.

Asjade internet toob uusi nutikaid ja kasulikke lahendusi koju.
Asjade internet toob koju uusi nutikaid ja kasulikke lahendusi.

 

ehk e-Marie teab läbi oma argitööde, et tehnoloogia areneb pidevalt, mistõttu ei saa otsa ka tehnikauudised. "Seega avastada on lõputult," sõnab ta. "Usun, et elu läheb veelgi mugavamaks ja tehnoloogia, mis hetkel on veel lapsekingades, saab tulevikus palju rohkem määravaks kui praegu." Ta toob näiteks pilveteenuse, mis trügib vaikselt teisi andmekandjaid turult välja. Kõik tüütud toimetused saab ta käigu pealt ja paari klikiga tehtud tänu Mobiil-ID-le. "Nii saab keskenduda olulisele," julgustab ta teisigi digiallkirjastamist proovima. "Mobiilne internet on nii iseenesest mõistetav ja mugav, et olenemata asukohast ja situatsioonist saan alati mobiilsele internetile loota. Ilma mobiilse parkimiseta ma käiks jala." Eelkoolis veetis ta tihti aega sellises programmiga nagu MS Paint. "Nutitelefon tuli minu ellu alles aastal 2013 ja sedagi suure skeptilisusega," muigab ta, "tagasi vaadates on see olnud elumuutev ning olen teinud suure n-ö digihüppe," ütleb nüüd Telia müügikonsultandina töötav e-Marie. "Leian, et igaüks leiab sellest maailmast midagi kasulikku, on see siis ajakokkuhoid, produktiivsem töö või rohkem võimalusi oma silmaringi avardada." Ta soovib läbi uudiste ja lugude selgitada ning näidata, kuidas orienteeruda selles pea lõputute võimalustega digiuniversumis.

Kommentaarid