Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Binghamtoni ülikooli uurijad on avastanud, et arvutit on võimalik õpetada tuvastama isikut selle järgi, kuidas tema aju teatud sõnadele reageerib. See aga tähendab, et tulevikus võib olla võimalik salasõna asemel oma arvuti salajane sisu avada pelgalt kindlaid sõnu kuulates.

Selleks, et ajulainetega oma salajased andmed avada, tuleb arvuti taha istuda koos ajulaineid mõõtva skanneriga. Seejärel ütleb arvuti mõned sõnad ja olenevalt aju reaktsioonist neile sõnadele arvuti kas avab ekraani või jätab avamata. Praegu on sellise meetodi tuvastamistäpsus ligi 94 protsenti, mis pole ilmselgelt piisav, aga kuna ajulained on sama unikaalsed kui sõrmejäljed, on neid võimalik “õpetada”.

Kui varastatakse kellegi sõrmejälg, siis seda sõrmejälge ei saa enam kunagi kasutada, kuna uue mustriga sõrme vana asemele kasvatada ei saa. Ajulaineid see-eest on aga põhimõtteliselt võimalik tühistada.

shutterstock_brainSee tähendab seda, et kui keegi peaks suutma varastada kellegi ajulained, siis nende õige omanik saab neile n-ö reset’i teha.

Tõenäoliselt ei ühenda me oma Twitteri ja Facebooki kontosid ajulainetega veel niipea, kuid kindlasti on see väga huvitav ootus tulevikuks, nägemaks, kas ja kuidas ning kus sellist tuvastusmeetodit reaalsuses kasutama saame hakata.

Allikas: Your Brain Waves Could Replace Passwords

 

 

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid