Erinevad sotsiaalmeedia rakendused. Foto: Scanpix

Täna, 7. veebruaril on rahvusvaheline turvalise interneti päev, mille raames korraldatakse üle Eesti enam kui 170 teavitusüritust. Seekordse ürituse keskne sõnum on “Postita targalt”.

Tänases postitamise ja jagamise maailmas kerkivad esile teemad, millele nii lapsed kui ka täiskasvanud mõtlema peavad. Mida me peaksime nutiseadmete ja interneti oskuslikuks ja turvaliseks kasutamiseks teadma, kuidas käituma ning kust leiame selleks vajalikku informatsiooni?

Projekti “Targalt internetis” eestvedamisel kutsuti koole, lasteaedasid ja noortekeskusi tähistama turvalise interneti päeva ja viima läbi temaatilisi teavitusüritusi. Näiteks viiakse läbi erinevaid arutelusid, kampaaniaid, konkursse, vanemad õpilased õpetavad nooremaid jne. Kõikide üritustega on võimalik tutvuda interaktiivse kaardirakenduse abil. Klikkides kaardi ikoonil, on võimalik saada ürituse kohta detailsemat informatsiooni.

Päeva raames korraldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus lapsevanematele veebiseminari “Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades”. Seminari viib läbi isablogi “A mida Henry teeb?” autor Henry Jakobson, kes räägib oma kogemusest blogipidajana ning annab nõu, kas ja millist infot enda pere kohta sotsiaalmeedias jagada. Veebiseminarist tehakse salvestus, mida on võimalik vaadata alates järgmise nädala algusest “Targalt internetis” veebilehel.

Lasteabitelefon 116111 korraldab meediakampaania “Postita targalt”. Plakatid ja videod juhivad tähelepanu internetile kui avalikule ruumile ning kutsuvad üles oma postituste sisu ja ulatuse üle mõtlema.

Turvalise interneti päeval ilmub ka Lastekaitse Liidu ajakirja Märka Last temaatiline erinumber, mille artiklid käsitlevad kuni 3-aastaste laste nutiseadmete kasutamist, privaatsust internetis, nõuandeid blogipidajale, infot, mida teha küberkiusamise puhul, mida silmas pidada meemide postitamisel, kuhu nõu ja abi saamiseks pöörduda jpm.

Turvalist interneti päeva kõigile!

Kommentaarid