Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Maailmas ja ka Eestis autojuhtide seas väga populaarne navigatsioonirakendus Waze sai uusima värskendusega täiesti uue väljanägemise.

Waze aitab sihtpunkti jõuda kiirelt ja turvaliselt, valides teekonna vastavalt teeoludele. Foto: waze.com
Waze aitab sihtpunkti jõuda kiirelt ja turvaliselt, valides teekonna vastavalt teeoludele. Foto: waze.com

Waze ei ole tavapärane navigeerimisrakendus nagu iPhone’i Maps või Google Maps, mis sinu asukoha positsioneerib ning soovitud sihtpunkti juhatab.

Waze on sotsiaalne navigeerimisrakendus, mis arvestab teel olevate teeremontide, avariide ja ummikutega.

Lisaks hoiatab ta kiiruskaamerate, politseinike ja muude ootamatute faktorite eest.

Kuigi palju infot saab rakendus telefonides olevate andurite kaudu, siis Waze’i kasutaja ehk hellitavalt wazer saab ka ise panustada enda ja teiste liiklejate turvalisusesse, andes rakenduses olevate nupukeste abil teel toimuvast teada.

Värske uuendusega sai kogu Waze’i kasutajaliides uue ja puhtama väljanägemise, mis laseb juhil keskenduda sõitmisele ning navigeerimisele. “Tark kalender” hoiatab kasutajat juba enne autosse istumist teele jäävatest võimalikest juhtumitest, mis päevaplaani võiks oluliselt mõjutada.

Suurima “kapotialuse” muudatusena lubavad rakenduse loojad, et nüüdsest kulutab Waze’i kasutamine senisest oluliselt vähem telefoni akut.

Käesoleval hetkel on Waze 4.0 allalaaditav kõikidele iOS-seadmetele ning Androidi kasutajatele on uuendusi toov värskendus kohe-kohe saabumas.

Allikas: Waze navigation app gets a refreshed look with 4.0 update

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid