Samal ajal, kui enamus tsiviliseeritud maailmast võitleb üha kasvava ülekaaluga, suureneb terves maailmas ka näljahädaliste arv. Erinevad sotsiaalsed või looduslikud kataklüsmid võivad hüppeliselt tõsta nende arvu, kellel on suuri probleeme igapäevase kõhutäie hankimisega. Üheks suuremaks riskigrupiks on mõistagi lapsed, kelle arenguks igapäevane toit on hädavajalik. Päris kahju on nendest, kas pole?

 

Ühinenud Rahvaste Organisatsioon on teinud sinu elu kergemaks. Kui sa olen kõhu maitsvast pitsast või burgerist nii priskelt täis puukinud, et südametunnistus piinama kipub, siis on sul võimalus oma enesetunnet kergendada kõigest paari puudutusega oma nutitelefoni ekraanil. ShareTheMeal (JagaEinet) rakenduse abil saad sa saata näljahädalisele lapsele kosutava eine kõigest 70 sendi eest! Võrreledes sinu enda kõhutäie hinnaga on see ju üsna väike summa, aga toidu saaja rõõm sellest on ilmselt mitmekordselt suurem sinu rõõmust oma eine üle. Rakendus pakub näljaste toitmiseks erinevaid võimalusi, alates ühekordsest annetusest kuni igakuise makseni. Summade suurust võid reguleerida, kuid alla 70 sendi seda siiski ei õnnestu lasta. Ja ilmselt pole ka vaja. Samuti on sul võimalus valida, keda sa toita tahad. Mitte küll päris nimeliselt, vaid geograafiliselt st erinevates riikides ja isegi mandritel. Rakenduse töö läbipaistvust suurendab võimalus täpselt teada, kuhu su raha läheb ja mida selle eest osteti.

ShareTheMeal on lihtne ja mugav võimalus leevendada globaalset näljahäda. Rakendusel on juba üle 4 miljoni kasutaja ja globaalselt laiali jagatud on juba ligi 100 miljonit einet. Näljaste arvu arvestades võib see tunduda vähesena, kuid sinu ja minu kätes on võimalus seda numbrit suurendada. Sul pole ju ometi kahju 70 sendist, et lapsel kõht täis sööta!? Veel parem, kui sa seda artiklit jagad ka oma sõpradele-tuttavatele, sest nii suureneb nende laste arv, kes täis kõhuga magava saavad minna.

Rakendus on saadaval nii Androidile kui ka iPhone’ile.

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."

Kommentaarid