Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Tulevikutrendid IFA messilt: digitaalsed tervisetooted ja tass-kõlar!

#aktiivsusmonitor #Beddit #IFA mess #M-Mocha #Pulse #Shine #tervis

ifa logoSeptembri esimestel päevadel kogunesid suuremad ja väiksemad tehnoloogiafirmad Berlini IFA messile, et esitleda rahvale oma uudistooteid. IFA mess Berliinis on üks vanemaid iga-aastaseid tehnoloogia- ja tööstusmesse maailmas, mille ajalugu ulatub tagasi aastasse 1924. Enam kui 140 000 m² pinnal võistlevad külastajate pilkude pärast umbes 1600 väga erinevat tootjat üle maailma. Tutvustan järgnevalt kolme põnevat uudistoodet, mis peavoolumeedias vähem kajastust leidnud.

Beddit – une kvaliteedi analüüsija

Beddit on väga õhuke sensor, mis paigutatakse voodisse lina või kattemadratsi alla. Bedditi sensor suhtleb juhtmevabalt nutiseadmega, mis omakorda analüüsib saadud andmeid, annab tagasisidet ja soovitusi saavutamaks parem une kvaliteet. Just sensor eristab Bedditi toodet teistest tavatarbijale kättesaadavatest une analüüsijatest, sest tavajuhul piirdub see kas akustilist mõõtmist tegeva nutiseadme rakenduse või ümber käe käiva akseleromeetriga.

beddit

Beddit mõõdab nelja erinevat näitajat: pulss, hingamine, unetsüklid ja uneaeg. Toote arendamisega on seotud mitmed nimekad uneteadlased ning Vitalmedi uurimiskeskus. Täpsemalt siinkohal teaduslikku tagamaad avama ei hakkaks, annan vaid märksõna “Ballistokardiograafia” – just seda see seade mõõdabki.

Huvitav fakt – Beddit tegi silmad ette kõigile varasematele IndieGoGo ühisrahastusplatvormi projektidele, kogudes 80 000 dollarisest eesmärgist 3979 toetaja abiga 629% ehk rekordilised 503 283 dollarit, olles seal juures Soomlaste kõige edukam.

Shine – terviserakendus Bedditiga sidumiseks

Otse Bedditi väljapaneku kõrval asus Misfiti koos enda väga esindusliku välimusega aktiivsusmonitoriga Shine. Põhjus, miks Misfit siinkohal märkimist väärib, on tema integratsioon Bedditiga. Olgugi, et mõlemat seadet saab väga hästi eraldi kasutada, loob Misfiti terviserakendus võimaluse saada une informatsioon otse Bedditi seadmelt, täiendades päeva jooksul kogutud füüsilise aktiivsuse infot. Selline sümbioos konkurentsivõimelise hinna eest on maailmas haruldane.

misfit shine

Withingsi keha aktiivsusmonitor Pulse

Withingsi ilmselt kõige tuntum toode on aktiivsusmonitor Pulse, mis jälgib ning analüüsib Sinu kehas toimuvat! Selleaastasel messil näidati parandatud funktsionaalsusega, kuid välimuselt võrdlemisi muutumatuna püsinud Withings Pulse Ox-i. Suurimaks uuenduseks võib pidada võimalust mõõta lisaks kehalisele aktiivsusele ja pulsile ka hapniku sisaldust veres.

withings-pulse-o2

Lisaks Pulse Ox-ile oli Withings väljas veel hariliku kellakujulise aktiivsusmonitoriga Activaté. Selle minimalistlik Šveitsi disain on elegantne ning laiendab aktiivsusmonitoride kasutajaskonda. Tegemist pole enam pelgalt spordi- ja vabaajaseadmega, vaid aksessuaariga, mida ei pea katma kandes ülikonda või kleiti.

withings active

Pilvega ühendatud terviseseadmed

Lisaks aktiivsusmonitoridele on Withingsi tootevalikus veel kehamassi ja õhukvaliteeti mõõtvad seadmed, unesensor voodisse ja vererõhumõõtja. Kõik need seadmed ühenduvad WiFi või Bluetoothi kaudu nutiseadme pilves asuvasse keskkonda, andes väga laia ülevaate kasutaja tervisest.

Tass-kõlar M-Mocha

Liikudes tervisetoodetest pisut eemale, jõuame Ameerika Ühendriikides hiljuti loodud GGMM-ini. Esmalt püüab pilku M-Mocha, mille puhul on tegemist unikaalse, kohvitassi meenutava, bluetoothi kaudu muusikat edastava kõlariga.

m-mocha

Disainilt konkurentidest selgelt eristuva kõlari 550mAh li-ion aku lubab muusikat kuulata juhtmevabalt 4 tundi. Madalamast madalamat bassi selliselt 4W võimsusega seadmelt oodata ei tasuks, kuid nii väikse seadme kohta oli heli kvaliteet isegi suures messihallis päris meeldiv.

M-Freedom retro disainiga wifi-kõlarid

Teiseks tähtsamaks GGMM-i tooteks olid wifi-kõlarid, täpsemalt M-Freedom seeria. Retro disainiga naturaalsest nahast ning alumiiniumist käsitsivalmistatud kõlarid olid messi üks suuri tõmbenumbreid. Seadmel oli üks suur keeratav nupp helivõimsuse reguleerimiseks ja üks väiksem sisse-välja lülitamiseks.

m-freedom kõlarid

Kokku on võimalik liita ühe M-Freedom kõlariga 16 nutiseadet ja nende vahel lihtsasti valida. Wifi kasutamise eeliseks bluetoothi ees on helikvaliteedi säilimine allikast kuni kõlarini. Wifi puhul on ka tööraadius oluliselt suurem, kui bluetoothi võimaldatav 10 meetrit.

IFA mess – suurim omasuguste seas

IFA eesmärk on pakkuda tehnikatootjatele võimalust näidata endi uusimaid tooteid ja visioone laiemale avalikkusele. 6800 akrediteeritud ajakirjanikku 78 riigist vastutavad selle eest, et uusimad tehnoloogilised arengud ning suurimad lansseerimised oleksid lisaks 250 000 külastajale kättesaadavad üle maailma.

ifa mess

Nädala kestnud messi jooksul genereeriti ligi 4 miljardi euro väärtuses ostu-müügitehinguid. Lisaks tipptehnoloogiale on IFA võrdselt tuntud enda meelelahutusprogrammi poolest, mille käigus astuvad üles muusikamaailma kuumimad nimed.

Autor: Juhan Saat, http://innovest.ee/

Kommentaarid