Tulevikus võivad kõik meie kliendi- ja pangakaardid olla ühel nutikal Plastc-kaardil

#Apple Pay #Coin #makseviisid #NFC #pangakaardid #Plastc

Kui palju tehnoloogiat mahub ühele 8-millimeetrisele plastist kaardile? Tundub, et rohkem, kui esialgu arvata võiks.

Nutikad pangakaardid

screen-shot-2014-10-07-at-10-53-48-am-769x484

Eelmise aasta sügisel kuulutas idufirma Coin välja oma esimese toote – kaardi, mis suudab hoida kuni kaheksat panga- või kliendikaarti, võimaldab nende vahel valida, töötab kaarditerminalides ning teatab, kui on kaduma läinud. Seni ei ole Coin aga kasutajateni jõudnud.

Teine ettevõte, kes näeb, et tulevikus plastkaardid kuskile ära ei kao, on Plastc, kes on lagedale tulnud samalaadse tootega, mis  suudab samasse elegantsesse kaardiformaati mahutada kaks korda rohkem funktsioone kui Coin. Ka Plastc sünkroniseerib telefoniga läbi bluetooth’i, kuid laseb endasse salvestada kuni 20 kaarti ning sisaldab e-tint ekraani (sama ekraan, mida kasutatakse e-lugerites), EMV kiipi, mis on vajalik terminalides maksmiseks ning NFC-d kontaktivabadeks ülekanneteks. See suudab isegi asendada kõik uksekaardid, mida sa praegu ehk tööl kasutad.

Erinevalt Coinist kestab Plastcu aku 30 päeva, kuid seda saab laadida lihtsa juhtmevaba laadimismati peal, mis tuleb kaarti ostes kaasa. Ka turvalisuse peale on mõeldud, kuna kaardil olevale ekraanile tuleb kaardi kasutamiseks sisestada PIN-kood ning kaardile saad lisada vaid omanimelisi kaarte. Kaardi kadumisel tuletab telefon sulle meelde, et kaart ei ole enam telefoni bluetooth’i levialas ning kui kaarti pole võimalik üles leida, saab selle sisu ja kogu tundliku info kustutada distantsilt. Plastc-kaarti on võimalik tellida siit ning selle hind on umbes 150 eurot. Kasutajateni peaks kaart jõudma selle aasta suvel.

Apple Pay

Nutikate kaartide kõrval on olemas teisigi võimalusi nagu näiteks Apple Pay. Apple Payd tutvustati meile koos iPhone 6-ga ning see töötab üle NFC ehk lähiväljaside. Apple Pay kasuks räägib selle jõudmine turule esimesena, kuna nii Plastc kui ka Coin teevad turule sisenemiseks alles ettevalmistusi, samal ajal kui Apple Pay mõnes riigis juba töötab.

Tõenäoliselt ei jää rahakott meie ainsaks rahahoidmise vahendiks, vaid meiega parasjagu kaasas olevad seadmed peavad kõik suutma meie raha turvaliselt ja mugavalt hoiustada. Ka lihtne pangakaart jääb ilmselt alles, kuid muutub järjest targemaks.

Allikas: Plastc wants to replace your entire wallet with a single card

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid