Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Eelmise aasta alguses kirjutasin ühistranspordiga liikleja asendamatust abimehest Trafist, mis näitab busside, trammide, trollide ja rongide liikumist reaalajas Tallinnas ja Harjumaal. Tipptundide ajal jäävad bussid tihti hiljaks ning peatusesse jõudes on võimalik vaadata, kas buss on juba läinud või alles tuleb. Enam ei pea pimesi ootama. Samuti on mõnikord mõttekas vaadata telefoniekraanilt, millal on sobiv hetk kodust või kontorist välja minna. Nii ei pea asjatult ootama.

Täiustatud äppi on lihtsam kasutada

 

Vahepeal on äpi disain muutunud ilusamaks ja seda on lihtsam kasutada. Avalehel saab mugavalt sisestada sihtkoha nagu äpitaksotki tellides, misjärel pakub GPS-i kasutav rakendus kolm võimalust kohale jõudmiseks – soovitatava, kõige kiirema ja kõige vähemate ümberistumistega. Lisatud on ka sõidu pikkused ja kohalejõudmise aeg. Kui selgub, et pole vaja pikalt oodata, võib liikumine olla päris kiire, vaatamata Tallinna ühistranspordi kohati ebaloogilistele teekondadele, mis pole alati omavahel ühendatud. Teinekord on jälle kasulikum tellida takso.

 

 

Kellel rohelist kaarti pole, näeb äpis ka piletihindu. Nagu öeldud, on kajastatud ka Tallinna ümbritsev bussiliiklus. Olen Balti jaamas ja näen, et Laulasmaa Spasse minekuks tuleks mul ette võtta tunniajane bussisõit, mis on vaid veidi kauem, kui kuluks autoga sama vahemaa läbimiseks. Igapäevastele kasutajatele sobivad lemmiksihtkohad nagu töö ja kodu, mille puhul pole vaja iga kord uuesti aadressi sisestada. Mis saab siis, kui internetiühendust mingil põhjusel pole? Trafi töötab endiselt, pakkudes marsruute vastavalt sõidugraafikule.

Poolteist aastat pärast eelmise arvustuse kirjutamist on Trafi jõudnud miljonitesse nutiseadmetesse ning laienenud paljudesse linnadesse, mille seas on Jakarta, Istanbul, Taipei, Rio de Janeiro. Kiitva tagasiside põhjal tundub, et see töötab ühtmoodi hästi nii väiksemates kui ka suuremates linnades. Kui tookord nõudis kasutamine sisseelamiseks aega, õppimist ja õigete funktsioonide leidmist, siis nüüd neid etteheiteid enam teha ei saa. Tore on näha, et paljudele kasulik ja vajalik navigeerimisvahend on muutunud ainult paremaks.

 

Trafi on saadaval Androidile ja iOS-le.

 

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi