Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Touchnote muudab su fotod päris postkaartideks ja saadab üle maailma. Foto: Youtube

Kodus ma ei tule selle pealegi, et hakata postkaarti saatma. Küll aga tegelen selle vanamoodsa teksti- ja pildiedastusviisiga aktiivselt reisidel. See on tore viis lähedasi rõõmustada. Ma ise pole küll veel kunagi postkaardi saamise üle kurvastanud.

Kiri viib mõtted kaugetele paikadele ja toob vaheldust igapäevarutiini. Nii olen kogunud sõprade aadressid ja plaanin neile mõned read saata. Mõnes riigis on see lihtsam, kuid praegu olen juba kuu aega Filipiinidel reisinud ja postkaarte pole veel kusagil näinud. Väikesed troopilised saared on turistidest ja nendega kaasnevatest aksessuaaridest veel üsna puutumata.

Siit leiab küll maailma suurima pähkli, kuid pildiga paberitükki olen otsinud tikutule ja päikesevarjuga siiani edutult.

Teine oluline fakt on, et emal saabub nelja päeva pärast sünnipäev. Postkaardid, eriti kui neid saata Aasiast Euroopasse, on kohutavalt aeglased. Ka see on omamoodi tore, sest ega kaardil midagi pakilist enamasti polegi. Kusjuures kaardi saatmine on varem juba olnud seiklus omaette. Läkitus valmis kribatud, istusin Rishikeshis rolleri selga ja asusin postkontorit otsima. Sõitsin neli korda edasi-tagasi, enne kui selgus, et nurga taga asuv postkontor oli vahepeal kinni pandud ja olin sunnitud järgmine päev uuesti minema. See oli märtsis, Eestisse jõudis kaart juulis.

Ema sünna on endiselt nelja päeva pärast ja seekord võiks kaart enne suve kohale jõuda. Mida siis teha? Oleks meil Facebooki-kontod, võiks ju ta seinal õnne soovida. Õnneks pole. Elektronkiri pole ka päris see, mida tahaks saata. “Saada postkaardiäpiga,” ütleb mu reisikaaslane. Vaatan teda küsivalt.

Veidi aja pärast tõmban telefoni Touchnote’i, mis ongi mõeldud postkaartide saatmiseks. Esmapilgul kõlab see halvasti. Postkaartide mõte ongi ju vanamoodne tehnoloogia. Käsitsi kirjutad kaunistatud papitükile. Seesama ristkülikukujuline tükk paberit liigub üle riikide, mandrite ja ookeanide armsa inimeseni. Lahe, et seda saab ikka veel teha – ajal, kui edumeelsem osa inimkonnast kaevandab Bitcoine ja valmistub Marsi vallutamiseks.

Touchnote on kõige populaarsem postkaardi saatmise äpp.

See on Androidile ja iPhone’idele. Nad trükivad korralikule paberile. Lisaks postkaartidele saab saata ka õnnitluskaarte, lõuendeid, raamitud fotosid. Kui kaart ei peaks kohale jõudma või sa pole muul põhjusel teenusega rahul, saadavad nad raha vastu vaidlemata tagasi. Saata saab üle maailma ja maksta tuleb kindel tasu, mis on ette teada, see on mõni euro. Kui ostad korraga mitme kaardi jagu krediiti, läheb hind soodsamaks. Euroopas lubatakse kaart kohale toimetada 2–5 päeva jooksul. Okei, see sobib. Mul on endiselt neli päeva aega. Kui jõuab päev varem või hiljem, pole hullu.

Kui häirib, et tekst kaardil pole kirjutatud, vaid trükitud, siis võib kaardi ise joonistada ja teha sellest foto. Nii saab käsitsi kujundatud kaart prinditud.
Kui häirib, et tekst kaardil pole kirjutatud, vaid trükitud, siis võib kaardi ise joonistada ja teha sellest foto. Touchnote’iga saab käsitsi kujundatud kaart prinditud.

Laadin läbi PayPali kontole raha, valin reisipiltide seast sobiva, mis trükitakse kaardile, teisele poole kirjutan õnnesoovid, lisan aadressi ja ongi korras. Kogu protsessi käigus on kaart silme ees, nii on lõpptulemusest hea ülevaade. Kõige aeganõudvam on sadade reisipiltide seast sobiv valida. Äpis kujundatud ja kiiresti kohale jõudev postkaart on järgmine parim asi, mida saata peale päris postkaardi. Selles mõttes on tegu isegi omanäolisema lahendusega, et kaarti kaunistab enda tehtud foto, mitte kellegi teise poolt pakutud valmislahendus. Usun, et ema jääb rahule.

Touchnote
TouchNote Ltd

Android Apple

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid