Allikas: Mart Laanemägi

Tõeliselt juhtmevabad Samsung Icon X kõrvaklapid

#juhtmevaba #kõrvaklapid

Samsungi 2018. aasta Gear IconX kõrvaklapid on tõeliselt juhtmevabad. See tähendab, et mõlemasse kõrva käib vaid pisike kuular ja ühendust peetakse nii omavahel kui ka telefoniga juhtmete abita. Lisaks nii-öelda tõelisele juhtmevabadusele pakuvad need klapid aga veel mitmeid lisavõimalusi. Millised need täpselt on ja kas tegemist on tõesti ikooniliste klappidega, nagu nimetuses uhkelt välja öeldakse, seda nüüd uurimegi.

 

Disain ja juhtmevabadus

 

Välimuselt on IconX klapid pisikesed ja kerged. See tähendab, et need ei ole kandes välimuselt liiga silmatorkavad ega sega oma kaalu või kujuga ka kandjat. Kuna juhtmed puuduvad, siis on nende kasutamine tegelikult tõesti mugav ja peale mõningast kontseptsiooniga harjumist tekib mõte, et kõik kõrvaklapid võiksid sellised olla. Esialgu tuleb neid küll natukene kõrva sättida ning leida enda kõrvale sobiva suurusega klappe kõrvas hoidev kummist ümbris, aga kui kõik on paigas, on Iconid tõesti mugavad ega liigu kusagile. Samuti võib neid kanda järjest pikema aja jooksul, ilma et kõrv valutama hakkaks või tekiks ebamugavustunne.

Allikas: Samsung
Allikas: Samsung

 

Heli

 

Võib öelda, et Iconite heli on adekvaatne. See ei ole küll parima kvaliteediga, mis väikesed klapid pakkuda suudavad, kuid midagi otseselt halba ka kosta ei saa. Madalaid sagedusi on, kõrged ei ole liiga kiledad ning kõne on samuti selge. Lisaks saab Samsung Geari rakenduses, mis on vajalik klappide telefoniga ühendamiseks, oleva ekvalaiseri abil heli reguleerida. Tulenevalt disainist on Iconid kogu aeg ka kõrvas paigal ja õiges asendis nii, et ka heli on kogu aeg parim võimalik.

 

Puutejuhtimine ja sisemälu

 

Mõnusa lisana on kõrvaklappidesse lisatud 4 GB jagu sisemälu. See tähendab, et neist saab muusikat kuulata ka ilma telefonita. See on väärt omadus, eriti kui klappe kasutatakse trennis või jooksmisel ehk olukordades, kus telefoni kaasaskandmine oleks ebamugav. Muusikat saab kõrvaklappidesse edastada nii üle Bluetoothi kui ka kaabliga, kasutades selleks vastavat hoiu- ja laadimiskarpi.

Allikas: Samsung
Allikas: Samsung

 

Iconite kontrollimiseks on aga kaks viisi. Nii tavapärane telefoni kasutamine kui ka klappidel olevad puutepinnad. See viimane tähendab, et erinevaid toiminguid saab teha vaid klappe kergelt puudutades või toksates. See aga nõuab tõtt öeldes küll pisut, või tegelikult päris palju, harjumist, aga iseenesest töötab. Meelde tuleb vaid jätta puute viis ning funktsioonidele vastav koputuse arv. Kokkuvõttes aga saab sõrmega üle klapi välispinna libistades muuta helitugevust, sellele koputades valida järgmist lugu, panna see pausile või siis vastata kõnedele. Näiteks Youtube’i rakendust puudete abil kontrollida ei saa, kuid vastavast kataloogist muusikat kuulates saab toksamise abil palasid vahetada ja neid pausile panna. Sama toimib ka podcast’ide jms puhul. Tõele au andes on olemas ka hääljuhtimise võimalus, kuid ainult inglise ja muudes suuremates keeltes ning mina selle abil suurt midagi tehtud ei saanud.

 

Lisafunktsioonid

 

Lisaks niigi innovaatilisele kontseptsioonile on Iconite pardal veel mõningaid lisafunktsioone. Üheks selliseks on näiteks treeningu abiline. See tähendab, et klapid suudavad jälgida kasutaja sörkjooksu või kõndi ning selle kohta ka hääle abil tagasisidet anda. Veel saab kaduma läinud Iconeid telefonis oleva rakenduse abil otsida. Ehk olukorras, kus klapikesed on kusagile väga hästi ära pandud,  saab need piiksuma panna ja nii jälle üles leida. Lisaks toimivad klapid loomulikult ka kõnede tegemisel käed-vabad seadmena. Küll aga tuleb mainida, et iPhone’i kasutajad kõikidest funktsioonidest ja lisadest osa ei saa, kuna Apple’i telefonidel toimivad Iconid kõigest tavaliste kõrvaklappidena.

 

Aku ja laadimine

 

Aku kestab muusikat telefonist kuulates ehk striimides ca 5 tundi ja sisemälu kasutades veelgi kauem ning minu meelest on see päris hea tulemus. Laadimiseks tuleb kasutada klappidega kaasa tulevat laadimis-ja hoiukarbikest. See ühendub vooluvõrku USB-C kaabli abil, aga kuna karbike suudab ka ise voolu talletada, siis saab klapid laetud ka ilma kaablit ühendamata. Piisab vaid nende oma pessa asetamisest ning laadimine algab. Lisaks toimub see ka päris kiirelt ning juba kümmekonna minutiga on tunni jagu kuulamiseks vajalikku energiat klappidesse talletunud.

 

Kokkuvõtteks

 

Võiks öelda, et Samung Icon X 2018. aasta klapid on hästi õnnestunud kompromiss suuruse, omaduste ja helikvaliteedi vahel. Nende kasutamine nõuab esialgu pisut süvenemist ja kõikide funktsioonide selgekssaamine ei ole päris intuitiivne, aga kui asi on käpas, siis on tegemist väga heade igapäevaste kõrvaklappidega.

 

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid