Järjest rohkem kuuleb sõprade Tinderi-seiklustest. Tekib kahtlus, kas mujal üldse veel tutvutaksegi. Tinder on tutvumisäpp, mis laseb kasutajal näha geograafiliselt lähedalasuvaid vallalisi, kes on samuti huvitatud uutest tutvustest.

Lae Tinder alla!
Lae Tinder alla!

Päris elus tuleb kõigepealt mõistatada, kas silma jäänud inimene on üldse huvitatud kontaktist. Võib-olla on tal juba abikaasa ja lapsed. Võib-olla sa ei meeldigi talle… Tinderis on suhtluse eelduseks mäng, kus mõlemad on juba üksteisele märku andnud, et oleks lahe tuttavaks saada.

Tutvumine, mis paljude jaoks on täidetud kõhkluste ja hirmuga saada eitav vastus, on tehtud nii palju lihtsamaks.

Füüsiline veetlus või tõeline sõprus?

Lae alla Happn!
Lae alla Happn!

Minu tutvusringkonnas on levinud arusaam, et tegu on peamiselt üheööpartnerite leidmisega. Seda aga inimeste seas, kes äppi pole kasutanud. Isiklik kogemus näitab, et oleneb, mida ja keda otsida.

On võimalik leida tutvusi ühiste huvide baasilt. Kõik algab sõprusest. Pildid reedavad, kas kasutaja tutvustab ainult oma nägu ja keha, lisades ankeedile selfid, või on seal ka mõni tsitaat lemmikraamatust, reisipilt või kattuv hobi.

Kui lähtuda ainult füüsilisest veetlusest, võib tõesti juhtuda, et kestvat paarisuhet ei teki. Kellel huvi, sellel on ju palju mugavam tõmmata äpp, libistada pöidla all teiste tinderlaste nägusid, kas vasakule või paremale, andes märku, kas on huvi suhelda või mitte.

Tinderis saab paremale poole swipe'ides kas kinnitada meeldimist või vasakule pilti nihutades mittemeeldimist.
Tinderis saab paremale poole swipe’ides kas kinnitada meeldimist või pilti vasakule nihutades mittemeeldimist.

vasakule

Kasutajast, kelle tõmbasid vasakule, ei kuule sa enam kunagi. Kui inimene, kelle tõmbasid paremale, andes talle rohelise tule, teeb sinu pildiga sedasama, saad teada, et esimene nõusolek on antud ja lähem tutvumine võib alata.

Täiesti reaalne on juba paar tundi peale äpi tõmbamist maanduda õdusas kohvikus ja alustada suhtlemist, andes võimaluse inimesele, kellest võib saada eluarmastus, aga mis võib jääda ka esimeseks ja viimaseks kohtumiseks. Selle selgitab välja siiski veel päris elu ja reaalsed kohtumised.

Tinderist alanud abielud

Tinder on hea näide, kuidas tehnika muudab elusid. Me kohtume inimestega, kellega muidu ei satuks tõenäoliselt kunagi kokku. Ja samas võib-olla jätame kõnetamata bussipeatuses seisva ligitõmbava tüdruku, sest Tinderis on kõik palju lihtsam. Isegi liiga lihtne.

Happn näitab vaid neid kasutajaid, kellega oled päeva jooksul lähestikku sattunud, andes võimaluse soovi korral uuesti suhelda ja kohtuda.
Happn näitab vaid neid kasutajaid, kellega oled päeva jooksul lähestikku sattunud, andes võimaluse soovi korral uuesti suhelda ja kohtuda.

Olen kindel, et hakkame kuulma abieludest, mis said alguse Tinderist. Poolas on sild, kuhu vastabiellunud kinnitavad loodud liidu kinnituseks tabalukke nagu ka meil Keila-Joal. Seal on eraldi sektsioon, mis on märgistatud kirjaga “Tinderist alanud abielud”.

Maailm on muutunud. Jääb üle vaid oodata, et leiutataks algoritmid, mis viivad kokku inimesi enama põhjal kui vaid endavalitud viis pilti.

Happn viib uuesti kokku

Tegelikult selles suunas liigutaksegi. Rakendus “Happn” viib kokku inimesed, kelle teed juba on ristunud, kuid kellega pole olnud võimalust lähemalt tutvuda kas ajapuudusel või eelmainitud hirmu tõttu saada hüljatud.

Happni tegevjuht Didier Rappaport kirjeldab äpi tegemise tagamaid: “Me usume, et kohtume iga päev inimestega, keda me hakkame hiljem igatsema, mõeldes neist ja soovides uuesti kohtuda.”

Romantilise kontseptsiooni taga on tehniline lahendus, mis salvestab kõik teised Happni kasutajad, kellele ollakse päeva jooksul lähemal kui mõnisada meetrit. See annab võimaluse hiljem uuesti kontakteeruda ja saada uus võimalus, mis on juba tunduvalt paljutõotavam algus kui Tinderi näopildi aktsepteerimine.

Tinder ja Happn on saadaval App Store’is ja Google Play poes ning Digitarga rakenduste poes.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid