Testisime Samsung Galaxy Buds+ juhtmevabasid kõrvaklappe

#Galaxy #kõrvaklapid #samsung
5 min lugemine

Koos uute S11 telefonidega ilmusid kevadel Samsungi tootevalikusse ka Galaxy Buds + nimelised juhtmevabad kõrvaklapid.

 

Kuigi põhiolemuselt on tegemist möödunud aastal tutvustatud Budside uuendusega, on muudatusi siiski mitmeid. Neist olulisemad on lisaks uuenenud välimusele, pikenenud aku kestvus ja senisest parem heli ja telefonikõnede kvaliteet.

Lühidalt öeldes on seega toimunud mitmeid arenguid ja nii mõneski valdkonnas on asjad liikunud paremuse suunas. Ehk Samsung on loonud stiilsed, kerged ja pika akukestvusega juhtmevabad kõrvaklapid. Samas aga on neil klappidel ka miinuseid. Neist üheks peamiseks, on ikka veel puuduv aktiivse mürasummutuse funktsionaalsus.

 

Disain

 

Kuigi Buds Plusside disain on eelmise aasta versioonile üpriski sarnane, on nad lähemal vaatlusel siiski mitmes aspektis muutunud. Näiteks on neile lisandunud silikoonist uimeke, mis aitab klappidel paremini kõrvas püsida. Veel on korpus varasemaga võrreldes läikivam. Põhikujult on aga ikka jäädud omanäolise kõrva mahtuva disaini juurde ja kaasa pole mindud Apple piklike klappide kopeerimisega. Värvi poolest on valikus mustad, valged ja sinised mudelid.

Kuna klapid ise on kompaktsed (17.5 x 22.5 x 19.2 mm.), mahuvad nad kenasti kõrva ja jäävad nendega nii-öelda samale tasapinnale. Seega on mugavam kanda mütsi ja ka näiteks voodis pikutades ei hakka padi ebamugavalt klappidele suruma.

Endiselt on Budside pealispind puutetundlik. Ehk klappidele koputades saab panna muusikat pausile, valida järgmise, või eelmise loo, aga ka kõnedele vastata. Ole ainult mees ja jäta meelde mitu toksamist mingi toimingu tegemiseks teha on vaja. Kuigi palju saab valikuid ka ise programmeerida ja nii näiteks tekitada võimaluse helitugevuse reguleerimiseks. Vaikimisi seda puutepinna abil mingil põhjusel teha ei saagi.

 

Vutlar

 

Kuna klapid ise on pisikesed, on suhteliselt väike ka nende laadimis- ja hoiukarp. See on nüüd eelmise põlvkonnaga võrreldes samuti läikivam, kuid pakub laias laastus sama funktsionaalsust. Ehk peaasjalikult kohta kus kõrvaklappe hoida, kui neid ei kasutata. Veel aga toimub selle karbi abil nende laadimine. Seega kui klapid oma pessa asetada ja kaan sulgeda, hakkavad need laadima. Laadimiseks on lausa kolm võimalust. Esiteks tavapärane juhtmega variant. Selleks on vutlaril USB-C tüüpi pesa. Teiseks on karbil omal sisseehitatud aku. Nii, et laadida saab ka siis kui voolujuhet käepärast pole. Kolmandaks aga on toetatud ka juhtmevaba laadimine. Ehk vutlari saab asetada juhtmevabale laadijale ning see hakkab automaatselt energiat ammutama.

Kokku peaks kõrvaklappide enda akust jätkuma umbes kümneks tunniks ning teist samapalju mahub veel vutlarisse. Eks täpne aku kestvus sõltub muusika kuulamise helinivoost ja sellest, kas vahepeal tehakse ka kõnesid, kuid päris pikk kasutusaeg on see igal juhul.

 

Heli

 

Heli poole pealt on suureks ja põhimõtteliseks muudatuseks madalate ja kõrgete sageduste jaoks eraldi valjuhääldite kasutusele võtmine. See peaks teoorias kvaliteeti parandama ja heli rikkalikumaks muutma. Praktikas võib öelda, et heli on pigem tavaline. Ehk YouTube jms. on täiesti talutav. Samas muusikat kuulates väga suurt audioalast kogemust oodata ei maksa. Kuigi võrreldes mõnede muude kõrvaklappidega on paremini esile toodud keskmised helisagedused ja seetõttu kuuleb tuttavatest paladest mõnesid asju täitsa uutmoodi.

Kuigipalju saab heli sättida ka kõrvaklappide kasutamiseks ja seadistamiseks mõeldud telefonirakendusest. Seal on valikus nii bassi, kui kõrgete sageduste võimendus, kuid ausalt öeldes väga suurt vahet selle sättimise tulemusena ei teki.

Küll aga on tõesti palju paremaks läinud hands-free osa. Ehk telefonikõnede tegemisel on Buds-id väga mugavad ja kõne on selge ning häireteta. Lisaks saab neid Bluetooth abil ühendada ka arvutiga ning kasutada sealt muusika kuulamiseks, aga ka videokõnede ja kaugtöö rakenduste puhul kõnelemiseks ehk koosolekutel osalemiseks. See on tänu kompaktsele suurusele ja heale helikvaliteedile tõesti mugav. Lisaks, nagu eelpool öeldud, kestab väga kaua ka aku.

Heli osas tuleb veel mainida seda, et Samsungitel puudub aktiivne mürasummutus, selle klassikalises mõttes. Vastupidi, neil on hoopis olemas ümbritsevate helide võimendus. Kuigi see tundub ja on ka mürasummutuse absoluutne vastand, on idee siin taga see, et klappe kasutades oleks kuulda olulisemad välised helid. Nagu näiteks kellegi kõnelemine või lähenev auto. Selles osas nimetatud süsteem ka töötab ning mikrofonid korjavad ümbritsevad helid üles edastavad need kuularitesse. Tavapärane olmemüra mõnevõrra aga kahanev ja muutub ühetaoliseks ning kõlab justkui läbi pudeli. Rakenduse abil saab selle funktsiooni taset ka muuta ning ka hoopis välja lülitada. Mina otsustasin peale mõningast proovimist väljalülitamise kasuks. Kuid näiteks jalgratturid võiks küll selle funktsiooni sisse jätta.

Lisaks pakub kaasasolev rakendus võimalust kõrvaklappide otsimiseks juhul, kui need kaduma peaksid minema. Selleks tuleb teha valik „leia minu kõrvaklapid“ ja viimased hakkavad häälitsema, andes nii oma asukohast märku.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Buds Plusside ostja saab endale väga hea aku kestvusega kõrvaklapid, mis näevad ka kenad välja ja on mugavad kasutada. Eriti sobikulud on need kõnede tegemiseks nii telefoni kui arvutiga. Peale mõningast harjutamist on mugav ka puutepindade kasutamine ja nende abil klappide ning telefoni juhtimine.

Päris kvaliteetse muusika kuulamiseks need aga ei sobi, samas millised pisikesed kuularid selleks üldse kõlbavad? Lisaks võiks tõesti olemas olla ka aktiivne mürasummutuse funktsionaalsus.