Algne Huawei P Smarti nime kandev ja 2017. aasta lõpus ilmunud telefon oli väga mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega aparaat. See pakkus vähese raha eest palju ja nägi ka täitsa kena välja. Nüüd aga on ilmunud Huawei P Smart lisanimega 2019 ning aeg on üle vaadata, kas järeltulija on sama hästi õnnestunud.

 

Vana nimi, uus telefon

 

Kõigepealt nimest. Tundub, et Huawei on üle võtmas konkurent Samsungi kommet jätta uue seadme loomisel sellele juba olemasolev nimi ning lõppu lisada vaid aastanumber. Iseenesest on see mõistlik mõte, sest nii on mudelivalik kokkuvõttes lühem ja ka kliendile paremini arusaadav. P Smart on seega Huawei noortele kasutajatele mõeldud toode.

 

Suurem on parem

 

Rääkides aga telefonist endast, on näha, et uus on mitmes osas vanast üle ja pakub oma eelkäijast rohkem. Näiteks on ekraan nüüd senise 5,65 tolli asemel tervelt 6,21 tolli suurune ning ulatub igast küljest üsna servade lähedale. Muutunud on ka resolutsioon, olles numbrites väljendatuna 2340 x 1080 pikslit (enne 2160 x 1080). Ehk maakeeli on aparaat viimase aja trendidele vastavalt piklikumaks veninud. Veel on ekraani ülaossa nüüd tekkinud kulm, kuid see ümbritseb vaid tõesti kaamerat ja on kokkuvõttes väga väike. Paremaks ehk suuremaks on muutunud ka aku, mis mahutab nüüd 3400 mAh jagu energiat ning tänu sellele kestab telefon isegi kuni teise päeva õhtuni.

 

Kaamerad

 

Tagumine kaamera on kahe objektiiviga ehk üks neist teeb pildistamisel ära põhitöö ning teine tuleb vajadusel appi, andmaks piltidele sügavust. Megapiksleid pakutakse kaamerale 13 ja veel kuulutab  suur kiri kaamera juures, et toetatud on ka AI. Seega peaks telefoni lisatud tehisintellekt aru saama, mida parajasti pildistatakse ja vastavalt sellele kõige paremad sätted paika seadma. Reaalselt kasutades kippus aga kaamera näiteks värvide osas pisut eksima. Ei tea, kas see tuli AI ülemõtlemisest või raudvarast, aga värvid olid ikka kas liiga peale keeratud või siis oli neid jälle justkui “puudu”.

Näiteks juuresolev lille pilt sai värvide poolest päriselust üsna erinev.

 

 

Samas aga said reaalselt ikkagi kõik pildid tehtud ja neile, kes pildistamist liiga tõsiselt ei võta, piisab ka P Smarti kaameratest täiesti. Eraldi võiks mainida veel 8 Mpix sensoriga eesmist kaamerat, mis toetab näotuvastusfunktsiooni. Seega saab nüüd ka soodsa telefoni vaid seda vaadates lahti lukustada. Küll aga tasub siin olla pisut kannatlikum ja anda aparaadile piisavalt valgust ja aega, et see töö ära teha. Kes soovib, saab kasutada ka tagumisel küljel asetsevat sõrmejäljelugejat. See teeb oma tööd kiirelt ja liigse nurinata.

 

Millega arvestada

 

Odavama hinnaklassi telefonide puhul tuleb aga siiski alati arvestada ka sellega, et kuskilt on võrreldes kallimate sõsaratega järeleandmisi tehtud. Arvatavasti seetõttu on seadme tagumine pool tehtud üsna tavalisest plastist. See on läikiv, libe ning kogub suure innuga ka näpujälgi ja eeldatavasti ka kriime. Mõneti on see mõistetav, kuid samas oli esimese põlve P Smart harjatud alumiiniumist korpusega ning nägi seega välja palju soliidsem ja hinnalisem. Samuti ei ole korpus veekindel ning lisaks kasutab Huawei siin endiselt vanemat micro-USB ühenduspesa. Toetatud ei ole lisaks ka juhtmevaba- ega kiirlaadimine.

 

Tarkvara

 

Kui laadimispistiku osas on telefon veel vanade standardite juures, siis tarkvara osas on kasutusele võetud kõige uuem Andorid ehk selle versioon 9. See on igati hea uudis, eriti arvestades seda, et mitmeid kordi kallimatesse telefonidesse pole see veel oma teed leidnud. Mitte nii hea uudis on aga Huawei EMUI nimeline kasutajaliides, mis selle Androidi väga edukalt ära peidab ning mis lihtsalt ka üleliia ilus välja ei näe. Endiselt kasutab Huawei ka iPhone’i moodi rakenduste paigutust ehk kõik äpid on nii-öelda avaekraanidel. Jah neid saab panna ka menüüsse, kuid siis on rakendused tähestiku järjekorras ning neid ei saa omakorda grupeerida.

 

Kokkuvõtteks

 

Kokkuvõttes saab P Smart 2019 näol üsna soodsa hinna (hetkel 249 eurot) eest üsna palju telefoni. Samas aga on väga tihe ka konkurents ning lisaks teistele tootjatele (Nokia 6.1, Samsung A6 jne), peab P Smart rinda pistma näiteks ka iseenda vanema versiooniga, mis maksab nüüdseks kõigest 149 eurot. Või siis samuti 249 eurot maksva Huawei P20 Lite mudeliga. Seega ei saa sellel telefonil turul väga kerge olema.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid