Juba mitu head aastat on Samsungi mudelivalikus pesitsenud A-seeria telefonid. Need on ikka olnud mõistliku hinna ja kvaliteedi suhtega ning leidnud kindla koha ja austajaskonna. Nüüd on müügile jõudnud uus Galaxy A6 2018. aasta mudel ning kuna juba eelmise aasta A-seeria oli väga hästi välja kukkunud, siis vaatamegi nüüd, kas uus mudel on oma eelkäija vääriline.

 

Disain

Kõigepealt jääb iga telefoni puhul silma muidugi selle korpus ja ekraan. Ekraaniga on Samsung liikunud S-seeria jälgedes ja võtnud kasutusele pikliku ehk 18,5 : 9 ekraanisuhte. Selle servad ei ole küll kumerad ehk puudu on “Edge”, kuid ekraan on ikkagi viidud võimalikult korpuse servadeni, nii et täidetud on pea kogu telefoni esipaneel. Samsung ise nimetab seda Infinity display‘ks ning ühtlasi tähendab see ka seda, et sarnaselt teiste uuemate telefonidega on esiküljelt puudu füüsiline “kodu” nupp. See on nüüd virtuaalne ja kuvatakse vastavalt vajadusele. Ekraan ise kasutab Super AMOLED tehnoloogiat, on 5,6“ suur ning piksleid leidub sellel 1480 x 720. Pikslitiheduseks teeb see küll vaid 282 ppi, kuid tänu Super AMOLED-i eredusele ja kvaliteedile see häirivalt silma ei jää.

 

Allikas: Mart Laanemägi

Telefoni tagumine pool on aga seekord valmistatud alumiiniumist ning jätab igati soliidse ning kvaliteetse mulje. Lisaks ei ole see libe ning püsib seetõttu väga hästi käes. Jääb ainult loota, et kasutatud materjal on piisavalt kriimukindel ning näeb kena välja ka mõne aja möödudes. Telefoni tagapaneelilt leiab veel ka kaamera, selle välgu ja objektiivi all oleva sõrmejäljelugeja. See viimane on küllalt hästi paigutatud, nii et sõrm tabab seda üsna täpselt ning telefon saab kiirelt avatud ja kaamera objektiiv jääb määrimata.

 

Kaamera

Tagumisel ehk põhikaameral on pildistamiseks megapiksleid 16 ning ka Full HD video salvestamise võimalus. Heades oludes on tehtud pildid kenad ja kirgaste värvidega. Paraku aga jääb veidi keerulisemates olukordades telefon pildistamisega pisut hätta ning seetõttu kipuvad halvema valguse või pisut suurema käevärina korral pildid vahel hägused ja ebateravad jääma. Samas aga on kaamerale lisatud Bixby Visioni funktsionaalsus, mis tähendab, et telefon suudab pildistatavat objekti analüüsida ja vastavalt saadud tulemustele infot kuvada. Piltidele saab jooksvalt lisada ka erinevaid tilulilusid ehk soovi korral kleepida kellelegi külge jänesekõrvad või teha muid sarnaseid trikke.

Kuna aga tänapäeval tehakse palju pilte hoopis telefoni esikaameraga, siis on A6 puhul pööratud üsna suurt rõhku ka sellele. Megapikslite keeles väljendub see numbriga 16 ning harukordse, kuid väga tervitatava lisana on sellele aparaadile lisatud välk ka esikaamerale. See ei ole küll nii võimas kui tagumisel poolel olev, kuid ta on olemas ja teeb oma tööd üllatavalt hästi. Lisaks saab selfit teha ka vaid telefonile käega viibates – nii saab ennast ikka kenasti pildile sättida ja päästikule vajutamise Samsungi hooleks jätta.

 

Tarkvara

A6 pardalt leiab Androidi versiooninumbriga 8.0. Loomulikult on seda Samsungi poolt oma äranägemise järgi kohandatud, kuid telefon on siiski piisavalt kiire ja selle tootja telefone varem kasutanud inimestele tuttav. Lisatud on veel ka nii-öelda avaekraani kõrval asetsev Bixby Home ekraan, mis on kasutaja poolt seadistatav ning tegelikult üsna mugav. Samuti pakub A6 võimalust oma ekraanil kõrvuti jooksutada kahte rakendust samaaegselt ning see sujub tänu piklikule ekraanisuhtele ja piisavale arvutusvõimsusele vaevata.

 

Raudvara

Telefonil on Samsungi enda Exynos 7870 Octa-Core 8x 1.6 GHz protsessor ja 3 GB põhimälu. Salvestusruumi leidub 32 GB ning lisada saab kuni 256 GB suuruse mälukaardi. Aku mahutavus on 3000 mAh ning reaalselt jätkub sellest umbes kaheks ööpäevaks. Toetatud on ka kõik moodsad ühendusviisid alates Bluetoothist ja NFC-st kuni 4G ja Volte kõnedeni. Toetatud on ka kahe SIM-kaardi kasutamine.

 

Miinused?

Kuigi suures plaanis on A6 vägagi hea telefon, leiab sellelt siiski ka mõned kitsaskohad. Esiteks ei ole see telefon veekindel. Teiseks puudub sellel USB-C ehk kasutusel on endiselt vanem mikro-USB ühendus. Kolmandaks ei leia sellelt aparaadilt juhtmevaba laadimist ega ka “alati sees” ekraani. Samas ongi need viimased omadused vast pigem tipptelefonide teema. Ja neljandaks mainiks veel kord kaamera kvaliteeti – seda just eriti kehvemates oludes.

 

Kokkuvõtteks

Peab ütlema, et Galaxy A6 puhul saab ikkagi 299 euro eest väga palju telefoni. See näeb hea välja (saadaval on nii must kui ka kuldne), istub hästi kätte ja on piisavalt kiire. Nii et 2018. aasta A6  on igati oma eelkäijate kõrgusel ning kõik, kes soovivad selles hinnaklassis nutiseadet, peaksid kõnealuse mudeliga kindlasti tutvust tegema ja seda ühe valikuvariandina kaaluma.

 

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid