1. MIS on Telia TV?

pohipakett_kordus_tvTelia TV on digitaalne teleprogrammide edastamise teenus, mille kasutamiseks on sul vaja Telia internetiühendust, ruuterit ja digiboksi.

Menüü: Telia TV menüü kasutamine on lihtne ja loogiline ning menüüdes liikumine sujuv ja kiire. Kogu oluline info mahub korraga ekraanile. Vajuta puldil OK-nupule ning kogu Telia TV menüü on ekraanil.

Põhipakett hõlmab 5-eurose kuutasu eest lisaks populaarsematele telekanalitele ka kordusTV-d, Filmiriiulit ning FOXplay valikut. Kasutaja saab vastavalt oma eelistusele valida eesti või vene põhipaketi, mille sisu vastab eesti- ja venekeelse televaataja ootustele.

Telia TV filmiriiulist võid tasuta vaadata endale meelepäraseid filme, kui nendest jääb väheks, võid pöörduda tasulise videolaenutuse valikusse. Kõik su valikud on juhitavad ühe ja sama puldiga otse su teleriekraanilt.
Telia TV filmiriiulist võid tasuta vaadata endale meelepäraseid filme, kui nendest jääb väheks, võid pöörduda tasulise videolaenutuse valikusse. Kõik su valikud on juhitavad ühe ja sama puldiga otse sinu teleriekraanilt.

KordusTV: Saade jäi esimesel korral nägemata? Ära muretse – Telia TV paketis sisalduv kordusTV võimaldab sul vaadata valitud kodumaiste kanalite omatoodangut uuesti kuni 8 päeva tagasi ning ilma tüütute reklaamideta. Nii saad vaadata huvipakkuvaid saateid just siis, kui sulle sobilik.

Filmiriiul: pidevalt uuenev valik linateoseid – alates Hollywoodi kassahittidest Euroopa kinoni, samuti vene kinoklassikat. Lisandunud on hooaegade kaupa erinevaid sarju ja seriaale.

Vaata siis, kui ise seda soovid. Igal nädalal lisandub mahukasse riiulisse 7 uut filmi.

FOXplay: see on uus sarjade vaatamise keskkond, mis sisaldab tuntud telejaamade FOX ja FOX Life populaarseimaid telesarju. Kvaliteetsarju saab mugavalt ning reklaamivabalt vaadata järele nii episoodi kui ka hooaja kaupa.

2. MIDA TÄHENDAVAD ERINEVAD NUPUD TElia UUEL PULDIL?

[customvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=-KBuN4II2V8″ width=”300″ height=”150″ align=”right”]

pult1Puldi kasutamiseks ei pea enam sellele vaatama, sest kõik vajalikud nupud asuvad sinu pöidla all. Teleri juhtimine käib nooleklahvide ning OK- ja Tagasi-nupuga. Pulti on lihtne õpetada telerit sisse ja välja lülitama. Nii saad teleri vaatamiseks kasutada ainult ühte pulti. Uuel puldil on olemas ka numbriklahvid, mis võimaldavad kanalite vahetust numbrite abil.

Uus pult kasutab digiboksi juhtimiseks raadiolaineid, nii töötab see ka läbi seina või kapi. Enam ei pea sa puldiga täpselt digiboksi suunas sihtima ehk nüüd ei pea digiboks olema kodus nähtaval kohal.

On aeg vahetada telerit!

Milline näeb välja elu uue nutiteleriga, kui seni on kasutatud vana kineskooptelerit?

[customvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=4m1og9DUNSs” width=”330″ height=”165″ align=”none”]

Mugavust lisab seegi, et puldi patareide tühjenedes saab otse teleriekraanilt tellida uued. Patareid saadetakse sulle postiga koju.

pult2

3. KAS MA SAAN HAKATA UUT TELIA TV MENÜÜD KASUTAMA ILMA UUELE PAKETILE ÜLE MINEMATA?

[customvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=bW_u7JBgiCI&t=44s” width=”300″ height=”150″ align=”right”]

Ei saa, vajalik on võtta kasutusele uus Telia TV. Lisaks on kasutamiseks vaja uut pulti koos Motorola või Arrise digiboksiga. Amino digiboksiga uut sisu kasutada ei saa!

Telia TV rakendus töötab ilma digiboksita ka mõnedes Samsungi ja LG telerites. Samsungi mudelitest on toetatud 2012. aasta 7000 ja 8000 E- seeria, ES9000, 2013. aasta F-seeria telerid, 2014. aasta H-seeria telerid. LG teleritest on toetatud 2015. aasta mudelid, kus operatsioonisüsteemiks on WebOS 2.0

4. MIDA UUT SAAN veel PÕHIPAKETile lisaks tellida?

Lisandunud on mitmeid uusi pakette:

 • Disney-kanalite pakett, mis pakub armastatud seriaale, multikaid ja animatsioone igas vanuses lastele ja noortele.
 • Discovery pakett koosneb populaarteaduslikest koguperekanalitest, mis on peamiselt keskendunud tehnoloogiale, ajaloole ja muudele tõsielulistele teemadele.
 • Spordikanalite pakett on täienenud eksklusiivse NBA kanaliga, mis näitab ööpäev ringi legendaarsesse korvpalliliigasse kuuluvate klubide mänge.

Telia TV-s sisalduvatele põhikanalitele on võimalik endale meelepäraseid kanaleid juurde tellida. Vali terve lisakanalite pakett, konkreetsed teemapaketid või üksikud kanalid.

Lisaks erinevatele lisakanalitele pakub Telia TV mõningaid telekanaleid HD-formaadis, mille erakordne pildi- ja helikvaliteet lisab telerielamusele uue mõõtme. Eelduseks on loomulikult, et sul on olemas ka HD-paneelteler.

Kes lisakanaleid pakettidena tellida ei soovi, saab ükshaaval teleprogramme valida rohkem kui 70 noppekanali hulgast.

Sinu meelelahutus sinu moodi!

 • lastenurk-tv
  Lastenurgast leiab suure valiku lastele sobivat vägivallatut meelelahutust.

  LASTENURK: Lastenurk räägib lastega piltide ja tegelaste keeles, nii saavad pere pisimad lastenurgas omal käel hakkama. See on laste päris oma TV-nurgake. Uues Lastenurgas on kõik telekanalid vägivallavabad ja eestikeelsed ning lisaks suur valik pere pesamunadele mõeldud multikaid, saateid ja sarju.

 • VIDEOLAENUTUS: Kõige uuemad linateosed on vaadatavad Videolaenutuses, kus filmivalik uueneb iga nädal. Valikus on nii eesti filmiklassika kui uued filmid, komöödiad, draamad, õuduspõnevikud, dokumentaalid, kodumaiseid linateoseid ning ka vene kino paremik. Väga paljud filmid on laenutuses vaadatavad ka väga kvaliteetses HD- vormingus. Laenutatud filmi võid vaadata 48 tunni jooksul kasvõi mitu korda. Filmi hinna leiad konkreetse linateose juurest.

5. KAS OLEMASOLEVALE KLIENDILE JÄÄVAD TELIA TV VORMISTAMISEL KANALID JA PAKETID SAMAKS?

Vormistamise käigus tuleb sul valida esmalt eesti põhipaketi ja vene põhipaketi vahel. Järgmine samm võimaldab sul kaasa võtta kogu sinu eelneva telekanalite ning teemapakettide valiku.

Untitled

 

Võib alustada ka lihtsalt põhipaketiga ning sobiv lisateenuste valik ise kokku panna. Selleks ei ole vaja minna esindusse ega helistada infotelefonil – kõik valikud saad teha mugavalt ja kiirelt otse teleri ekraanilt.

6. KORDUS-TV JA SALVESTAMINE – MIS NEIL VAHET ON?

Vaata, millal ja kus tahad!

[customvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=dk70O91XiFY” width=”330″ height=”165″ align=”none”]

Telia TV paketis sisalduv kordusTV võimaldab sul vaadata Eesti telekanalite omatoodangut uuesti kuni 8 päeva tagasi ning ilma tüütute reklaamideta. Nii saad vaadata huvipakkuvaid saateid just siis, kui sulle sobilik.

Salvestamisega oled aga telekavast täiesti sõltumatu. Teenus ei vaja mingit lisaseadet. Liigu lihtsalt telekavas ajas tagasi, leia õige saade või film 130+ salvestatava kanali hulgast ning vaata neid siis, kui sinul aega on.

Viimase 2 nädala saated, filmid ja sarjad on automaatselt salvestatud, lisaks saad oma lemmikuid ka eraldi salvestama panna.

Pärast ühte korda oma lemmiksarja salvestades salvestab nutikas teenus automaatselt ka kõik järgmised osad, mis on hiljem hõlpsasti leitavad “Minu salvestused” menüüst.

Salvestamise teenuse tasu on 5 €/kuus

7. MIKS ON JÄLLE VAJA UUT DIGIBOKSI?

Enamasti arenevad seadmed kahel viisil. Esiteks, seade jääb lihtsalt vanaks, selle tarkvara ei arendata ja ühel hetkel peab olemasoleva seadme uuema vastu ümber vahetama. Sellise arengu näiteks on kineskoopteler, mis oli mõeldud vaid analoog-TV signaali vastuvõtuks ega võimaldanud oma ekraanil parema kvaliteediga HD-kanaleid näidata. Ka meie vana Amino digiboks liigitub siia, sest oma tehniliste näitajate poolest on see tänaseks juba vananenud.

seadmed

Mida muudab sinu jaoks uuenenud tarkvaraga Motorola ja Arrise digiboks?

 • Kõiki valikuid saab teha otse telekanali vaatamisolekus minimaalse arvu nuppude abil. Kaovad ära kõik värvilised nupud, mis kord viisid tagasi menüüsse ja kord TV-vaatesse.
 • Digiboksi ja teleri koostöö muutub mugavamaks. Digiboksi saab HDMI-CEC-toe, mis võimaldab ühe nupuvajutusega tööle panna nii digiboksi kui ka teleri.
 • Teler valib automaatselt õige HDMI-sisendi – just selle, kuhu on ühendatud digiboks. Ka teleri väljalülitamiseks ei ole enam vaja teist vajutust teha. Piisab puldist digiboksi väljalülitamisest ja ka teler lülitab end stand-by-olekusse, tarbides minimaalselt elektrienergiat.
 • Saad vaadata HD-kanaleid. Samuti muutub tavaliste kanalite telepilt kvaliteetsemaks ja silmasõbralikumaks.
 • Kõik põhipaketi kanalid on vaadatavad pilt-pildis. Vaadates üht telekanalit, saab samal ajal liikuda teiste põhipaketi kanalite vahel ja visuaalselt on väikeses pildivaates näha, kas reklaamipaus on juba läbi saanud.

Teine viis seadmete ajakohastamiseks on tarkvara uuendaminemis lubab kasutusele võtta uuema sisu ning lisada täiendavaid funktsioone ja võimalusi juba olemasolevasse seadmesse. Selliseks näiteks on nutitelefon, mille operatsioonisüsteem uueneb iga poole aasta tagant.

Telia on valinud oma TV arendamisel teise tee, ajakohastades kõiki klientide kasutuses olevaid Motorola ja Arrise digibokse tarkvarauuenduse abil.

Amino digiboksi kasutajatele pakume uut Arrise digiboksi üürile hinnaga 1,99 kuu. Koos Arrise digiboksiga tuleb kaasa tasuta uus numbritega pult ning sobiv kaabel digiboksi ühendamiseks teleriga.

8. KAS MA SAAN TELIA TV TEENUST KASUTADA VANA PULDIGA?

TeliaTV menüü toimib ainult uue puldiga! Vana puldiga TeliaTV-d kasutada ei saa.

Motorola digiboksi kasutades saad Telia TV vormistamisel soovi korral uue puldi kohe välja osta ja kätte saada esindusest.

Mugavaim viis on tellida uus pult teleri vahendusel. Teleri vahendusel tellitud pult jõuab sinu postkasti Eesti Posti maksikirjaga 3 tööpäeva jooksul.

Kui sinu Amino digiboksi pult enam ei tööta, siis ainus viis meie TV-teenust edasi kasutada ongi võtta uus Arrise digiboks koos uue puldiga.

9. KUIDAS SIDUDA TELIA TV PULT TELERIGA?

Selleks, et televaatamine veel mugavam oleks, soovitame Telia puldi häälestada teleriga koos töötama. Lihtsam on ka uue puldi sidumine teleriga. Enam ei pea katsetama erinevaid koode, vaid puldi saab mõne nupuvajutusega teleriga seotud. Loe puldi ja teleri sidumise õpetust või vaata juhendvideot.

[customvideo url=”https://www.youtube.com/watch?v=-KBuN4II2V8″ width=”830″ height=”” align=”none”]

10. MIDA MA TEGEMA PEAN, ET SAADA ENDALE Telia TV?

Kui oled olemasoleva eKodu või mõne erakliendilahenduse klient, tuleb kõigepealt vormistada Telia TV. Seda saad teha Telia iseteeninduses, nutiTV ekraanilt või meie esinduses.

Kui Sul on Telia TV tellitud ja uus pult olemas, laetakse uus tv-menüü digiboksi 5 minuti jooksul pärast uuel puldil TAGASI-nupu vajutamist. Uuele Telia TV-ga liitujale vormistame kohe Telia TV koos Arrise digiboksi ja uue puldiga.

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid