Telia toob teleekraanile esimese omatoodetud seriaali

#seriaal #telesarjad #Telia Live #telia tv
2 min lugemine

“Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes” on kodumaine seikluslik populaarteaduslik sari, mille näitamisõigused kuuluvad Teliale. Selle sammuga siseneb Telia aktiivselt teleproduktsiooni turule.

 

Ehkki erinevat meelelahutust, kultuurisündmusi ja spordiülekandeid on Telia ka varem oma TV-klientidele vahendanud, linastub sügisel Telia LIVE kanalis esmakordselt kümneosaline originaalsari, mida kusagil mujal vaadata ei saa.
“Meie publik ootab emakeelset kvaliteetset sisu ja “Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes” just seda pakubki. Telia teeb meelelahutus- ja meediamaailmas ühe suure sisulise sammu edasi ning mul on hea meel, et valmiv sari võimaldab põnevale ekspeditsioonile kaasa elada kõigil meie mere-, reisi- ja seiklushuvilistel klientidel. Samuti on oluline, et sarjas tõstatavad ja selgitavad eksperdid ning tuntud ja armastatud artistid teemasid ja küsimusi, millele peaksime kõik mõtlema – kliimamuutused, looduse käekäik jne,” rääkis Telia Eesti televisiooni ja multimeedia valdkonna sisujuht Birjo Kiik. Originaalsarja esimene osa jõuab eetrisse oktoobris.

“Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes” on kümneosaline seikluslik populaarteaduslik saade, millega tähistatakse 200 aasta möödumist Antarktika mandri avastamisest Saaremaal sündinud baltisakslasest Vene admirali Fabian Gottlieb von Bellingshauseni poolt. Sari on valminud koostöös Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis Ekspeditsioonidega.
“Sarja peategelasteks on kaks noort meresõitjat, kelle seiklustele saab polaarlaeva pardal ja teleekraani vahendusel kaasa elada. Ekspeditsioonil osalevad ka paljud tuntud külalised ja tunnustatud teadlased, kelle abil tutvustavad noored meresõitjad nii Antarktika ajalugu, loodust, kliimamuutusi ja palju muud põnevat,“ avas saate produtsent Kaupo Karelson.

Kümneosalist saatesarja juhivad Eesti Mereakadeemia tudengid Karolina Vaino ja Julius Tarand. Sarja iga episood keskendub erinevatele ajaloolistele ja teaduslikele teemadele. Sari on mõeldud nii noorematele kooliealistele kui ka vanematele ajaloohuvilistele. Lisaks sarja peategelastele külastavad ekspeditsiooni erinevad tuntud külalised ja tunnustatud teadlased, näiteks Jaan Tätte, Marko Matvere, David Vseviov, Tarmo Soomere, Tiit Pruuli ja paljud teised. Saate toimetajateks on Katrin Idla ja Marek Strandberg, operaator-lavastajaks Christian Johannes Kask ja produtsent Kaupo Karelson. Eetrisse jõuab sari eksklusiivselt Telia LIVE kanalis hilissügisel.

Ekspeditsioon Antarktikasse toimub 2019. aasta juulist kuni 2020. aasta veebruarini. Rännak tehakse polaarlaevaga S/Y Admiral Bellingshausen, mis ristiti pidulikult meretraditsioonide kohaselt 11. juunil Lennusadamas. Teadaolevalt oli Bellingshausen üks kolmest Antarktika rannikut esimesena näinud maadeavastajast.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.