Elektrinäite juba edastatakse automaatselt - Sigfoxi akudega varustatud sensoritega saaksime ka veenäitude edastamise teha automaatseks. Foto: Scanpix

Telia Eesti AS ja Connected Baltics OÜ sõlmisid lepingu, millega Telia sai esimesena Eestis õiguse kasutada Sigfoxi tehnoloogiat. Sigfoxi tehnoloogia abil saab ühendada internetis tuhandeid seadmeid ja andureid ning sellega saab asjade interneti ehk IoT võimalused Telia klientidele lähemale tuua.

Telia koostöö Sigfoxi võrguettevõttega Connected Baltics OÜ võimaldab Telial hakata Sigfoxi IoT kommunikatsioonitehnoloogiat kasutama Telia poolt loodavates IoT kliendilahendustes.

“Meie eesmärgiks Telias on seista kliendile parimate lahenduste eest ning Sigfoxi tehnoloogia annab meile nende lahenduste koostamiseks ühe tööriista juurde. Sigfoxi tehnoloogia on raadioside tehnoloogia, mis võimaldab edastada väga väikesi andmehulkasid, näiteks üksikuid kilobaitisid. See on maht, mis on piisav mõnedes IoT lahendustes. Sigfoxi tehnoloogia eelis on see, et selle energiatarve on väike ja sellega kasutatavad sensorid töötavad akudega väga kaua, kuni 10 aastat,” ütles Telia IoT valdkonna juht Toomas Kärner.

Meie eesmärgiks Telias on seista kliendile parimate lahenduste eest ning Sigfoxi tehnoloogia annab meile nende lahenduste koostamiseks ühe tööriista juurde. -Toomas Kärner

“Toon Sigfoxi IoT tehnoloogia kasutusvaldkonnast vaid ühe näite: oleme harjunud, et elektrinäite edastatakse automaatselt, kuid ka veenäitude edastamise saaks automatiseerida. Kuna veemõõdikud ei tarbi elektrit, siis need saaks Sigfoxi akudega varustatud sensoritega panna automaatselt üle interneti näite teatama. Tegelikult on kohti, kus sellist tehnoloogiat kasutada, väga palju. Telias töötame selle nimel, et arendada välja meie klientidele kõige vajalikumad ja paremad lahendused. Paremate lahenduste loomiseks kasutame väga erinevaid tehnoloogiaid, Sigfoxi madala energiatarbega laivõrgu tehnoloogia kõrval kasutame nii kiireid ühendustehnoloogiaid (fiiberoptika ja erinevad DSL-tehnoloogiad) kui ka mobiilseid ühendusi (2G, 3G, 4G). Loodame, et juba mõne aja pärast saame rääkida uuendustest, mida IoT valdkonnas saame kliendile pakkuda.”

Connected Baltics OÜ on Eesti esimene asjade interneti ehk IoT võrgu operaator ja maailma juhtiva LPWA IoT tehnoloogia tootja SIGFOX Network Operatori ainuesindaja Eestis. Sigfoxi tehnoloogia abil saab energiasäästlikul ja kulutõhusal viisil internetti ühendada miljonid nutiseadmed üle terve maailma.

ehk Inkatrinka usub, et kõik uued tehnoloogilised vidinad pole elu mõte, vaid need on meile loodud ja antud selleks, et elu mugavamaks teha. «Tark on neid mõistlikult kasutada,» kiidab ta. «Ma pole eriti originaalne – minu nutitelefon, iPad ja head kõlarid aitavad mu töö- ja argielu teha mugavamaks, aga ka meeleolukamaks,» selgitab Inkatrinka, kes meenutab, et aastal 1994 läks ta oma elu esimesele arvutikursusele. «Ohh, kes seda enam mäletab,» muigab ta, ja julgustab Digitarga vahendusel teisigi leidma neid tehnoloogiaimesid, mis põneva argieluga hästi klapivad. «Taaskord – tehnoloogia abil on võimalik oma elu lihtsamaks teha ning võita rohkem vaba aega meelistegevusteks – sportimiseks, matkamiseks, looduses viibimiseks,» julgustab ta.

Kommentaarid