Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Telia Eesti pressikonverentsi live-blogi 20. jaanuaril kell 11–11.45


Kuigi telekommunikatsiooniettevõte Eesti Telekom kuulub juba 2010. aasta algusest Rootsi kontsernile TeliaSonera, siis nüüd saab see veelgi selgemaks igale kliendile. Eestimaised brändid EMT ja Elion asendusid ning kõiki teenuseid pakutakse juba tänasest Telia Eesti nime all. Jaanuarist ettevõtet juhtima asunud rootslase Dan Strömbergi sõnul on see firma jaoks uus algus väga mitmes mõttes.

Pressikonverents algas. Toomas Luhats tutvustab pressikonverentsil osalejaid, kelleks on Dan Strömberg, Piret Mürk-Dubout, Holger Haljand ja Tarmo Kärsna.

Dan Strömberg kinnitab, et start-up-kiirendi Vunk jätkab ja sellele rõhutakse senisest veelgi enam.

Holger Haljand tutvustab Vunki selle aasta põhieesmärke.

  1. Panustada digiühiskonna edasisse arengusse.
  2. Luua väärtust Telia klientidele.
  3. Tuua start-up-kogemus ettevõtte kultuuri tagasi ehk lahenduste loomisel lähtutakse kliendi konkreetsest murest.

Tarmo Kärsna kirjeldab, kuidas IT-teenused on äriklientide igapäevaste tegevustega põimunud. Klient ei pea enam muretsema aegunud seadmete mahakandmise pärast ning ühtlasi pakub Telia IT-teenuseid lähtuvalt kliendi vajadustest.

Suhtlus.ee keskkond muutub online.ee’ks. See on keskkond, kus saab hoida oma ettevõtte väärtuslikku vara – kontakte, saata sõnumeid, kasutada pilveruumi andmete hoidmiseks jpm. Online.ee võimaldab üheskoos hoida nii era- kui ka ärisuhtluse e-kirjad ning siduda isegi Gmaili e-posti.

Dani sõnul soovime olla kliendile veelgi lähemal, pakkuda uusi lahendusi just kliendi soovist ja vajadusest lähtudes, olenemata ajast, kohast või seadmest. Soovime olla uue põlvkonna telekomi-ettevõte.

Hea uudis klientidele: roaming‘u teenus läheb Mobiilse elu pakettides automaatselt aktiivseks ning Skandinaavia- ja Baltimaades muutub mobiilse interneti kasutamine rändlustasudevabaks. Jääb üle kontrollida vaid rändlusteenuse staatust telefonis. Soodsamate andmeside hindade nimel on Telial ka päeva- ning nädalapaketid.

Telia arved on võimalik liita üheks. Selleks tuleb kliendil oma soovist teada anda, kuna klientide soovid on erinevad ning vaikimisi tulevad arved eraldi.

Mahupiiranguta Mobiilse interneti pakett kehtib konkreetses asukohas ning on mõeldud klientidele, kelleni  kaabel ei ulatu. Lisaks on võimalik koduses teleris kasutada ka minuTV teenust, mille televiisoris kasutamiseks on tarvis digiboksi.

Ajakirjaniku küsimusele vastates kinnitas Tarmo, et ärikliendid, kes kasutavad Telia IT-teenuseid ning pilvevarundust, kuid soovivad teenusest loobuda ja andmeid kätte saada, saavad seda igal ajal teha ning takistusi selleks ei ole.

Ülekanne läbi.

ehk digitaavi sai oma hüüdnime täiesti juhuslikult. "Kuid see sobib mulle," on ta sellega nüüdseks juba harjunud. "Kõik digitehnoloogiaga seonduv peab olema lihtsasti arusaadav, mugav kasutada ning märkamatult minu igapäevaelusse sobituma," räägib Digitaavi. "Telefon, sülearvuti ning Google-kalender on minu igapäevased abimehed ja assistendid, milleta ma oma elu enam ette ei kujuta. Kohtumised, trennid, puhkused – kõik on kirjas kalendris, mis omakorda on kõikide seadmete vahel sünkroniseeritud." Digimaailmaga sai DIgitaavi põgusalt tuttavaks juba ligi 15 aastat tagasi kooli arvutitunnis oma esimest e-posti kontot luues. "Suurem huvi tekkis aga esimese nutitelefoniga, milleks oli HTC Wildfire, mis oma tehnilistelt näitajatelt kuigi võimekas telefon ei olnud, sest näiteks Instagram seal tööle ei hakanudki," meenutab Digitaavi, nägu muigel. Paljudele kõlab sõna “digi” Digitaavi sõnul hirmutava ning halvaendelisena. "Minu eesmärk on tuua inimesed, kes võib-olla seni selle maailmaga kokku puutunud ei ole, lähemale teenustele, tehnoloogiatele ning vidinatele, millest neile igapäevaelus kasu tõuseks." Digitaavi kirjutab uudiseid teemadel, mis talle endale huvi pakuvad. "Üritan seda teha keeles, mis on arusaadav kõigile."

Kommentaarid