Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.
Allikas: Shutterstock

Telia pakutavat telesisu näeb kõikjal Euroopas Liidus


  1. aprillil eemaldas Telia oma MINU.TV teenuselt geoblokeeringu seadistuse ning nüüd saavad kliendid MINU.TV pakutavat telesisu, sarju ja filme nautida kõikjal Euroopa Liidus.

 

Geoblokeeringu kadumine tähendab, et kõik Telia MINU.TV kliendid, kelle alaline elukoht on Eestis, saavad edaspidi MINU.TV teenust kasutada sarnaselt Eestiga ka teistes Euroopa Liidu riikides.

“MINU.TV kasutajatele on see kindlasti hea uudis, kuna nüüd on võimalik vaadata nii otsepildis kui ka järelvaatamisega 27 populaarset telekanalit, sadu filme ja sarju ning vägivallavaba lastesisu kõikjal Euroopa Liidus nii puhkuse- kui ka ärireisil viibides,” ütles Telia Eesti meelelahutuse ja multimeedia valdkonna juht Karl Anton.

Seejuures tasub meeles pidada, et teenuse kvaliteet sõltub kohalikust internetiteenuse pakkujast.

MINU.TV teenust saab kasutada nii veebibrauseris aadressil www.minu.tv kui ka oma nutiseadmes MINU.TV äpi vahendusel, mille saab alla laadida Apple’i või Google’i rakenduste poest.

MINU.TV teenuse kasutamiseks ei pea olema Telia teiste teenuste klient ning MINU.TV-d saab vaadata üle kõikide internetiühenduste.

Geoblokeeringu kaotamist reguleerib 1. aprillil rakenduv Euroopa Liidu (EL) määrus, mille kohaselt peab olema EL-i elanikel võimalik pääseda ligi enda elukohariigist ostetud või tellitud kaasaskantavale digitaalsele sisule kõikjal EL-i liikmesriikides. Uued meetmed tagavad võrdse juurdepääsu elukohariigis seaduslikult omandatud või tellitud sisule, viibides ajutiselt välismaal näiteks puhkuse või äri eesmärgil.

Kuritarvituste vältimiseks tuleb teenuse osutajal kindlaks teha tellijate püsiva elukoha riik. Kindlaks tegemine toimub regulatsiooni nõuete kohaselt ja Telial MINU.TV osutamiseks olemasoleva info alusel (nt isikut tõendava dokumendi andmed, digiboksi paigaldamise koha aadress, interneti- või telefonileping jms, mis näitab kliendi seotust Eestiga). Enamik MINU.TV kliente selleks ise midagi lisaks tegema ei pea.

Üksikutel MINU.TV klientidel palub Telia edaspidi oma püsivat elukohta tõendada. Teenuse osutajal on lubatud lõpetada juurdepääs veebiteenusele välismaal, kui tellija ei suuda tõendada oma elukohariiki.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada. «Elada suudaksin ka ilma nendeta, aga kõige enam tunneksin puudust ilmselt internetist, nutitelefonist ja nutiTV-st,» usub R@igo, kes soetas oma esimese PC kusagil aastatuhande vahetuse paiku. «Sest see muudab meie elu mugavamaks ja põnevamaks,» jagab ta oma digitarkust julgelt ja hea meelega ka teistega.

Kommentaarid