Kuus aastat tagasi sai valmis lahendus, millega Telia juhtmega ühenduste kliendid said arvutist ja nutiseadmest oma koduseid seadmeid – ruuterit ja digiboksi ise hallata. Ja seda nii kodus kui kodunt eemal olles.

 

Ajapikku on lisandunud Online Abisse rohkem sisu ja diagnostika võimalusi, et klient saaks oma muredele kiirelt lahendust. Seda nii juhtmega ühenduste kui ka mobiiltelefonide osas.

Nüüd on lisandunud enamkasutatavate nutitelefonide seadistamiste juhendid, mis samm-sammult aitavad erinevate operatsiooni süsteemide ja ka erinevate tootjate telefonide menüüdest õigeid seadeid leida ning neid õigesti seadistada.

Tegu on teenusepakkujalt Qelp hangitud sisuga. Teenuse eeliseks on mitmete erinevate seadme mudelite ning tarkvaraversioonide tugi ja kasutusmugavus. Juhendites on kaetud 15 levinumat telefonide funktsionaalsust ja 6 erinevat ruuteri toimingut. Qelpi lahendused on kasutuses ka Telia Company teistes riikides ning paljudes muudes rahvusvahelistes telekomi firmades.

 

Kasutamine on lihtne ja intuitiivne – vali tootja:

 

Vali nutiseadmes olev tarkvara versioon:

 

Ja vali 15 erineva teema osast see sobiv, mille osas soovid täpsemat seadistamise infot:

Juhendid on leitavad Online Abi juhendiotsingust ja teemavalikutest:

 

Hetkel on toetatud iPhone, Samsung, Huawei, OnePlus, Sony, CAT ja Xiaomi nutitelefonid ning enim levinud mobiilside ruuterid tootjatelt Huawei ja Zyxel.

Apple iPhone jaoks on toetatud vaid kaks viimast tarkvara versiooni iOS 12 ja iOS 13. Android telefonide jaoks on olemas ka vanemad tarkvara versioonide juhendid nagu Android 7 (Noigat), Android 8 (Oreo) ja Android 9 (Pie) nutitelefonide jaoks ning loomulikult ka uusima Android 10 juhendid.

Eraldiseisvana on uued juhendid leitavad siit.

 

Head avastamist ning mugavat kasutamist!

 

ehk Digilemb teab omast elust, et mehed jäävad ikka lasteks, aga ajapikku muutuvad nende «mänguasjad» targemaks ja kallimaks. «Ja et olla päris sooneutraalne, siis olen tähele pannud, et sellised muutused on omased ka naistele,» selgitab ta ja tutvustab õhinaga oma «mänguasju», milleks on nutifon, peegelkaamera ja Mobiil-ID. Kauges digimaailma alguses, kus Juku PC oli kõva sõna ning dial-up ühenduste igapäevase kasutamiseni oli veel kümmekond aastat minna, nägi Digilemb juba digitulevikku. «Olen pea kogu elu tegelenud õpetamisega-koolitamisega ning seetõttu on välja kujunenud üks lihtne moto – puust ja punaseks,» muigab ta. «Muutvad tehnoloogiad, tulevad üha uuemad ja uuemad ning veelgi targemad seadmed, kuid kasutaja on tihti jäetud vaid suurte arvude ning tugeva turunduse meelevalda,» peab ta oluliseks kaitsta digitarklust jagades just nõrgemaid tehnotormlemises. «Koos digimaailma arenguga peame harima ka kasutajat targemaks, et neist muutustest täie raha eest rõõmu tunda.»

Kommentaarid