Telia alustab uudse terviklahenduse pakkumist ärikliendile – kiirem internet koos võrgukaitsega

#internet #küberoht #terviklahendus #turvaline

Hoogne digitaliseerimine koos laiema pilveteenuste, kaugtöövahendite ja digitaalsete müügi- ning teeninduskanalite kasutuselevõtuga on tasapisi kasvatamas ka nõudlust suuremate internetikiiruste järele. Samal ajal aga suurenevad ka küberohud.

 

Aastaga on erinevate küberünnakute arv pea kahekordistunud ning üha sagedamini varitsevad küberohud just ettevõtteid. Paraku kasutab täna aga vaid iga viies ettevõte täiendavaid võrgukaitselahendusi.

Suuremad ettevõtted, kes on küberohtudega enam kokku puutunud, mõistavad riske paremini ja üldjuhul tegelevad oma ettevõtte võrgu- ja seadmete kaitsemisega. Keskmise- ja väiksema suurusega ettevõtetel pole seni aga oma põhitegevuse kõrvalt turvalisuse teemadele tähelepanu eriti jagunud. Kindlasti on siin oluliseks teguriks olnud ka vastava kompetentsi nappus ja rahaliste võimaluste puudumine suhteliselt kallite eriseadmete ostmiseks või rentimiseks. Ettevõtteid, kus töötab kuni 10 inimest, on Eestis aga üle 125 500 ehk 94% kõikidest ettevõtetest. Mõeldes neile oleme Telias välja töötanud uudse ja lihtsa võrgupõhise turvalahendusega internetiteenuse – Turvaneti. Lahendus sobib samas hästi ka suurematele ettevõtetele.

Kogu maailm liigub selgelt lihtsate terviklahenduste poole. Oleme alati olnud oma valdkonnas suunanäitaja ning soovime pakkuda oma klientidele nende vajadustele vastavaid lahendusi.

Uue lahenduse turvafilter aitab tõrjuda enamlevinud ohte nagu ebaturvalised veebilehed, tuntud pahavarad ja viirused ning küberründed. Turvanetiga on automaatselt tagatud baasturvalisus kõigile ettevõtte internetivõrku kaabliga või WiFi kaudu ühendatud seadmetele nagu arvutid, mobiiltelefonid, printerid, kohvimasinad, tootmisseadmed, kui ka mistahes muud internetiühendusega masinad.

Kaitset pakkuvad turvaseadmed on paigaldatud Telia võrgusõlmedesse. See tähendab, et Turvaneti võrguliiklus läbib põhivõrku paigaldatud turvafiltri ning nii suudame ohte tõrjuda juba enne kliendi interneti tarbimise asukohta jõudmist. Seetõttu ei ole vaja kliendil baasturvalisuse loomiseks  soetada täiendavaid turvaseadmeid või installeerida täiendavat tarkvara. Klient saab tänu teenusele ka ülevaate tõrjutud ohtudest.

Turvakaitse aktiveerimine on teenuse tellimise korral automaatne ja see rakendub ühendusele koheselt. Turvaneti kasutaja ei pea muretsema ka tarkvara kaasajastamise pärast, sest see toimub samuti automaatselt.

Lähtuvalt ettevõtete vajadustest on Telial plaanis asuda pakkuma Turvaneti ühendusi alates kiirusest 40 Mbit/s. Koos uue teenuse turule jõudmisega saavad meie kliendid lisaks kasvanud turvalisusele ka märksa kiirema ühenduse.

Hetkel testimegi tehnilist lahendust, esimesed testkliendid on platvormiga juba liitunud ja peagi hakkame pilootprojekti raames meie klientidele järk-järgult lahendusega liitumise võimalust pakkuma. Suuremalt tuleme Turvanetiga välja juba sügisel.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.

Kommentaarid