Telia paigaldas 2016. aastal üle Eestimaa 399 uut mobiilside tugijaama ning rajas erinevatesse hoonetesse üle 130 siselahenduse. Foto: Scanpix.

Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) läbi viidud mobiilse interneti kiiruse mõõtmised näitasid, et Telia 4G võrgus saavutati Eesti mobiilioperaatorite võrdluses kõrgeimad keskmised alla- ja üleslaadimise kiirused.

Detsembris 2016 ja jaanuaris 2017 mõõtis TJA üle Eesti mobiilse andmeside kiirusi Telia, Elisa ja Tele 2 võrgus. Mõõtmiste eesmärk oli hankida ja anda mobiilse interneti levialade ning andmesidekiiruste arengu kohta teavet. Üle-eestilistest mõõtmistest teostati seistes 159 mõõtmist fikseeritud mõõtekohtades ja 1463 mõõtmist liikumise pealt autoga sõites.

Fikseeritud mõõtekohtades ulatus Telia võrgu keskmine allalaadimiskiirus 72,5 Mbit/s ja üleslaadimiskiirus 27,5 Mbit/s. Tele 2 võrgus ulatusid kiirused vastavalt 52,5 ja 22,7 Mbit/s ning Elisa puhul 47,3 ja 20,6 Mbit/s. 65 protsendil juhtudest ulatus fikseeritud mõõtekohtades Telia võrgus allalaadimiskiirus üle 50 Mbit/s.

Fikseeritud mõõtekohtades ulatus Telia võrgu keskmine allalaadimiskiirus 72,5 Mbit/s ja üleslaadimiskiirus 27,5 Mbit/s.

Sõidu pealt mõõtmiste puhul saavutati kõrgeimad keskmised kiirused samuti Telia võrgus: vastavalt 46,7 Mbit/s allalaadimisel ja 17 Mbit/s üleslaadimisel.

Lisaks näitasid mõõtmistulemused, et fikseeritud mõõtekohtades ulatus Telia 4G võrgu osakaal 99 protsendini, sõidu pealt tehtud mõõtmistes aga 97 protsendini.

Telia paigaldas 2016. aastal üle Eestimaa 399 uut mobiilside tugijaama ning rajas erinevatesse hoonetesse üle 130 siselahenduse.

“Oleme tänase seisuga suuruselt kolmas investor Eestis, panustades kohalikule turule aastas ca 45 miljonit eurot. Kaasaegse mobiilivõrgu arendamine on meie üks prioriteete ning seda kinnitavad ka TJA mõõtmised – pakume oma klientidele parima katvuse ja kiirusega 4G võrku,“ ütles Telia Eesti tehnoloogiadirektor Kirke Saar.

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.

Kommentaarid