Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Telerite välimääraja: kuidas teha uue teleri ostul parim valik ja seda kiiresti?

#nutiteler #nutitv #smart tv #telerid #tv

Kui valida endale uut telerit, tuleks esmalt arvesse võtta teleri tollimõõtu ja mõõte kui selliseid üldse. Tänapäeval on kujunenud trendiks, et elutuppa läheb teler alates 40 tollist ja magamistuppa või lastetuppa kuni 32 tolli.

Enne teleri ostu mõtle läbi, kuhu tahad teleri paigutada ja arvesta kindlasti sellega, et teleril jääks pealt ja külgedelt vähemalt 10 cm vaba ruumi, kuna muidu võib tekkida ülekuumenemise oht.

Digiboks ja vabalevi kanalid

Kui soovid vaadata vaid õhu kaudu tasuta levitatavaid Eesti kanaleid, võib südamerahuga öelda, et kõikidel Eestis ametlikult müüdavatel teleritel on selle jaoks digiboks sisse ehitatud – vaja läheb lisaks vaid toa- või katuseantenni. Kui levi on olemas, siis midagi muud eraldi juurde osta pole ka tarvis. Mida nõudikumaks muutub vaataja kanalite valikus ja kvaliteedis ning stabiilsuses, seda enam tuleb telerit ostes oma vajadusi kaardistada ning neid telerit ostma minnes müügikonsultandiga arutada, vaid nii jõuad täpselt õige ja sinu vajadusi rahuldava teleriostuni. Loomulikult määrab valikut ka hind.

Odav ei ole alati halb

Tee kõigepealt endale selgeks teleri vaatamise vajadused. Kui oled vähenõudlik, kelle huvi on õhtuti kindlal kellaajal vaadata uudiseid ja paari filmi, siis pole sellised parameetrid nagu SMART TV, 3D jm tegelikult olulised. 3D telerite kohta tuleb veel ära mainida, et need ei näita pilti ainult 3D-s – see on pigem lisafunktsionaalsus ja eelkõige on tegemist tavalise televiisoriga.

Üleminek kineskooptelerilt LED-telerile on igal juhul mõistlik ja seda juba elektri kokkuhoiu mõttes. LED-telerid on oluliselt säästlikumad, kui vanad kineskoop-telerid. Samuti on nende pilt selgem ja see ei väsita nii palju silmi. Odavat telerit ostes tuleks siiski arvestada, et värvid on sellel kindlasti tuhmimad kui sama klassi kallimatel.

Keskmine hinnaklass mänguritele ja töötegijatele

Telekaostu kiirjuhised

  • Millisesse tuppa ja täpselt kuhu plaanid teleri paigutada kodus või kontoris? Selle järgi oskab müügikonsultant sulle soovitada juba õiges suuruses mudeli, mis sobituks interjööri nii diameetrilt kui ka disainilt
  • Millist rolli peab teler sinu ja su pereliikmete jaoks mängima? Veendu, et kõik vajalikud ja soovitud lisafunktsioonid oleks teleril olemas.
  • Kui soovitud teleri hind jääb keskmisesse või kõrgemasse premium-klassi, võid kaaluda järelmaksu võtmist – nii saad soovitud teleri, ja kulutused hajutad kavalalt pikema aja peale.
  • Teleri paigaldamisel järgi täpselt ohutusjuhiseid ja kutsu kindlasti keegi appi – kaasaegsed telerid on küll väga õhukesed, aga siiski piisavalt rasked ja õrnad.
  • Võimalusel osta alati teler, mis rahuldab ka sinu tulevikuvajadusi töö tegemisele ja meelelahutusele, sest kvaliteetsed telerid peavad kaua vastu.

Kui peres on lapsi või täiskasvanuid, kellelel on plaanis osta või juba on ostetud mängukonsool, võiks vaadata keskmises hinnaklassis telereid. Konsoolide puhul võiks teler olla vähemalt Full-HD resolutsiooniga, samuti võiks tollimõõt olla vähemalt 40 – siis on hea mängukogemus garanteeritud.

 

Kes soovib telerist vaadata Youtube’i videoid, ühendada sellega oma välist kõvaketast, ühendada telerit oma sülearvutiga ja kasutada seda monitorina, võiks samuti vaadata juba keskmist hinnaklassi, ehk suurusjärku 500–700 eurot. Ehkki keskmises hinnaklassis telerid on varustatud kõikide uhkete lisadega – interneti valmidus, SMART TV ja 3D võimekus – on selliste telerite tootmisel kasutatud tihtipeale ikkagi odavamaid materjale: protsessor on aeglasem kui kallimatel ja sellist luksust nagu 3D ja Skype ei pruugi komplektis kohe kaasas olla. Sisse ehitatud kaamera, mikrofon ja kaasa lisatufd 3D-prillid tuleks kas eraldi juurde osta või teha otsus valida teler juba järgmisest, ka mitte oluliselt kulukamast hinnakallist.

Premium-klassi telerid

Premium-klassi telerid on mõeldud kliendile, kelle jaoks on oluline peen disain ja täiuslik, sügavate värvidega ja äärmiselt terav ja hea telepilt. Samuti nende jaoks, kes tahavad lihtsalt „naabrist paremad“ olla.

Lai valik telereid e-poes, ka järelmaksuga!

Elioni e-post on lai valik telereid ja seda ka järelmaksuga ostmiseks!
Selliste telerite puhul on muru rohelisem ja taevas sinisem, nagu öeldakse. Teleri tootmisel kasutatakse kallimaid ja kvaliteetsemaid materjale, sisse on pandud kõige võimsamad protsessorid, teleri SMART TV menüüs liikumine on mugav, sujuv ja kiire.

Need telerid on ehitatud mõttega, et oleksid ka mitu aastat hiljem konkurentsivõimelised. Kui rääkida 4K-resolutsiooni toetamisest nendes telerites, siis 4K/UHD eraldusvõimega ei edasta meil saateid täna paraku ükski telekanal. Samas – Youtube sisaldab juba 4K-resolutsiooniga meediat ohtralt. Samuti suudavad uuemad premium-klassi mobiiltelefonid sellise teravusega filmida, nii et sellises teleris saad oma vändatud videoid vaadata just sellisena, nagu algselt filmisid.

Plussid ja miinused

Soodne

Keskmine

Premium

Plussid

Hind on hea ja taskukohane kõigile Internet Disain (nõgusus)
USB SMART TV Metallkorpus
Kaalult kerge Keskmine kaadrisagedus 4K/UHD resolutsioon
Väike tollimõõt Hea pildiparandusmootor
Kiire protsessor
Mikrohämardus
Palju ühendusviise
Suur kaadrisagedus

Miinused

Tuhmimad värvid Odavad materjalid Kallis hind
Väiksem resolutsioon Nõrk protsessor
Nõrk pildiparandusmootor
vähe ühenduspesasid
odavamad materjalid tootmises
üldjuhul 3D puudub

 

Uue teleri paigaldamine

LED-telerid on VÄGA õrnad, seega tuleks paigaldamisel  jälgida, et näpuotsad või esemed ei puutuks kokku teleri ekraaniga.

ehk hellitavalt 0101000001100001011010100111010100001101 usub kohe siiralt, et tehnoloogia areng aitab meil järjest rohkem aega kokku hoida. «Ja kuna oleme (veel) kõigest lihtsurelikud, on iga säästetud hetk kallim, kui mistahes valuuta maailmas,» julgustab ta olema digitargem on valikutes. «Digitehnoloogia aitab meil näha maailma suuremalt.» Nutitelefonita nullide ja ühtede jada hakkama enam ei saaks: «Kuna see on hindamatu kaaslane, kui on vaja midagi ette planeerida. Samuti, kui seltskonnas tekib mingi vaidlus, siis nutitelefon lõpetab tavaliselt selle vaidluse, kuna sellega saab igal ajal veebist vastuseid otsida. Siit ka see, et loomulikult ei saa ma hakkama ilma internetita. Kui puutun kokku millegagi, millega pole varem kokku puutunud, on kohe hea veidi selle teema kohta uurida. Ilma internetita olen suuteline elama, kuid see oleks üsna ebamugav.» 0101000001100001011010100111010100001101 tänane digiolevik sai alguse aga juba siis, kui Eestis polnud veel internetti ja arvutit kasutati vaid kirjatööde trükkimiseks ja printimiseks – kui tolleaegses Windows 3.1-s midagi kokku jooksis, ei lõppenud see sellega, et vajutasid veateate aknas «end task» nuppu, vaid pidid kohale kutsuma floppy-diskettide kohvriga «kiirabibrigaadi», kes operatsioonisüsteemi maha võttis ja uuesti arvutile peale pani, meenutab ta põnevaid aegu. «Digitarkust on oluline levitada seetõttu, et inimesed mõistaksid, millega nad uute tehnoloogiate puhul kokku puutuvad ja kas see on nende jaoks üleüldse vajalik,» pajatab 0101000001100001011010100111010100001101. «Et ei tekiks näiteks seda momenti, kus ostad uue seadme ja pead selles pärast pettuma. Alati on hea teada, mida teised kasutajad samast tootest arvavad.»

Kommentaarid