Turvatud sõnumirakendus plaanib lähikuudel välja tuua ka konverentskõned.

 

Videokõned on jõudnud ka eestlaste seas populaarsust kogunud sõnumirakendusse Telegram. Aasta alguses, kui äpid nagu Zoom ja Google Meet said väga populaarseks, lubas ka Telegram kasutajateni tuua konverentskõned. Seda funktsiooni pole siiani, kuid nüüdsest on olemas üks-ühele videokõned Androidi ja iOS-kasutajatele.

 

Videokõne saab alustada kontakti profiililt ning vahetada audiokõne pealt videole ja tagasi iga kell. Ühtlasi on toetatud nn pilt-pildis kõne, mis tähendab, et samal ajal, kui sõbraga kõne käib, saab kirjutada chatis ja vaadata varasemaid tekste. Telegrami sõnutsi on videokõned, nagu ka nende audiokõned ja chat kaitstud krüpteeringuga ehk kolmandatel osapooltel ligipääs puudub.

Tegu on alles esimese mitteametliku versiooniga, mida lähikuudel viimistletakse. Tulemas on ka mainitud konverentskõnede võimalus, mille eesmärk on pakkuda konkurentsi Zoomile ja teistele. Telegram ise kommenteerib, et vidoekõned aastal 2020 on nagu sõnumirakendused 2013. aastal. “Videokõne äpid on kas turvalised või kasutatavad, aga mitte mõlemat. Me soovime seda muuta,” andsid nad teada. Paraku täpsemaid detaile grupikõnede kohta veel teada pole, kirjutab Engadget.

Telegram sai sel kuul seitsme-aastaseks. Kui alguses oli tegu väikse rakendusega, mis keskendus turvalisele sõnumivahetusele, siis nüüdseks on see platvorm kasvatanud üle 400-miljonilise kasutajaskonna, olles üks kümnest enim allalaetavatest äppidest.

Kui sul veel Telegrami pole, siis saad selle alla laadida SIIT.

ehk Digimon usub, et digitehnoloogia on vahend nagu pintsel, mis ei tee iseenesest targemaks või lollimaks, aga läbi mille on võimalik palju ära teha. "Cool oleks, kui kõik on võrgus, aga samas jääks võimalus ennast lahti ühendada." Tema peamisteks töövahenditeks on Open Office, e-mail ning muidugi klaviatuur. Digimoni digitaalsed väljakutsed algasid Tamagotchi Eestisse jõudmisega, usub ta ise. "Tulevik on digi ja tarkus ning arukas tegutsemine on igal ajal kasuks," rõhutab ta.

Kommentaarid