Telefonid on oma otsa leidnud nii vee, lume kui ka lapse pissi läbi

#kindlustus #seadmekindlustus
2 min lugemine

Nutiseadmete kaitseks loodud Seadmekindlustus aitab iga päev inimesi, kelle telefon on õnnetul kombel otsa saanud. Mõnel juhul on telefon oma lõpu leidnud üsna kentsakal moel.

 

Telia Eesti finantseerimis- ja lisaväärtusteenuste valdkonna juht Maksim Melamed tõdes, et kõige enam kipuvad telefonid kaduma või erinevaid kahjustusi saama just suvisel puhkuseperioodil, mil inimesed tavapärasest enam ringi liiguvad ning veemõnusid naudivad.

Kuigi Telia tuli oma Seadmekindlustusega turule vaid poole aasta eest, on tänaseks kogunenud terve rida eriskummalisi kindlustusjuhtumeid, millega kliendid on kokku puutunud.

Näiteks on Seadmekindlustus omanikule korvanud kalli iPhone’i, mis niiske ilma ja hilisema pakasega kogemata autosse ununes ning seetõttu enam pilti ette ei võtnud.

Üks Huawei telefon lõpetas aga “töösuhte” peale seda, kui oli ööseks kogemata lapse voodisse jäänud ning sõna otseses mõttes pissikahjustuse saanud. Lisaks on ette tulnud juhtumeid, kus lumehange kukkunud iPhone ja merre kukkunud Samsung on tulnud omanikule korvata. Lisaks juhtum, kus hinnaline iPhone ütles üles pärast seda, kui oli omaniku välitaskus tugeva vihma kätte jäänud.

Kõige sagedasemad ongi kindlustusjuhtumid, mis on seotud seadme vedelikukahjustusega – nende hulk kasvab suve lähenedes mitu korda. Melamedi soovitusel tasub alati vältida seadme otsest kokkupuutumist erinevate vedelikega.

“Teadupärast leiab mitme telefonitootja portfellist mudeleid, mis on valmistatud vee- ja tolmukindlatena. Pikki aastaid oli selles osas teenäitaja Sony, tänaseks on veekindluse saanud ka Samsungi ja Apple’i tippmudelid. Vee- ja tolmukindluse rõhutamiseks on telefonidele omistatud ka vastavad reitingud, millest levinuimad on IP67 ja IP68. Samas ei tähenda telefonile omistatud veekindluse reiting veel seda, et seadmega võiks valimatult erinevates veekogudes supelda või muretult basseinis hullata. Väga oluline on tähele panna, et enamik tootjate läbiviidud veekindluse teste on sooritatud ideaalsetes laboritingimustes ning puhta mageda veega. Seega puudub lõplik kindlus selle osas, et veekindlaks tunnistatud telefon ka reaalselt näiteks merevees või basseinis vastu peab. Seadmetootjate garantii tavaliselt vedelikukahjustusi ei kata ning seepärast on alati mõistlik vormistada Seadmekindlustus, mis korvab kõikvõimalikud ettenägematud ja ootamatud juhtumid,” selgitas Melamed.

Tema kinnitusel teadvustab õnneks aina suurem hulk inimesi kindlustuse kasulikkust ning tänapäeval sõlmib iga kolmas Telia klient uue seadme soetamisel ka Seadmekindlustuse.

“Nii võib inimene kindel olla, et tema telefon korvatakse nii kadumise, varguse kui ka õnnetusjuhtumi korral,” lisas Melamed.

 

 

ehk Digitark R@igo usub, et kuna (digi)tehnoloogia pakub täna võimalust efektiivsemalt tööd teha, mõnusamalt meelt lahutada ja mugavamalt oma igapäevatoimetusi ajada kui kunagi varem, oleks patt seda mitte kasutada.