Kõrvaklapipesa telefonis. Foto: iStock Photo

Teadaanded kõrvaklapipesa surmast on liialdatud või vähemalt enneaegsed. Kõik uue Samsung Galaxy versioonid on varustatud 3,5 mm pesaga, töötades vastu Apple’i algatatud trendile, millele järgnes ka Google.

 

Kuigi kõrvaklapipesa võib ühel päeval meie seast kaduda, siis praegu, 2019. aastal, on see alles ja vähe sellest – see võib vabalt olla üks uute Samsung Galaxy S10 telefonide trumpe, miks inimesed just selle nutitelefoni valivad.

Apple eemaldas 3,5 mm pesa aastal 2016, kui tutvustati maailmale mudelit iPhone 7. On inimesi, kes pole sellest kaotusest siiani toibunud. Klassikaline kõrvaklappide ühendamise viis oli “käibel” mitmeid generatsioone. See on universaalne ja praktiline, lubades võtta ükskõik millised kõrvaklapid, hinnavahemikus 10 kuni 1000 eurot, ja ühendada need telefoniga. Kuid siis tuli Apple, kes kõrvaldas 3,5 mm pesa iPhone’idelt, mispeale tegid sama veel mitmed tootjad, sealhulgas Google. Aga mitte Samsung.

 

Kõrvaklapipesa jäi klientide rõõmuks

 

Samsung jättis kõrvaklapipesa alles ja pööras selle olemasolu müügiargumendiks. Mis varem oli igas telefonis iseenesestmõistetav, sai Samsungi küllaltki eksklusiivseks plussiks. See pole esimene kord, kui Samsung vastuvoolu ujub ja hoiab alles sissetöötanud lahendused, et sellega ostjaid oma toodete juurde ahvatleda.

Nutitelefonidel oli kunagi võimalus lisada mälumahtu, aga kui flash-mälu mahud kasvasid, lõpetasid tootjad MicroSD kaartide lisamise võimaluse. Aga mitte Samsung. Mälumahu suurendamise võimalus on paar nädalat tagasi välja tulnud S10 telefonidel endiselt alles.

Kui otsida põhjust, miks Samsung on nutitelefonide tipptootja, siis üks neist on kindlasti see, et ta kuulab oma kliente, kirjutab TechCrunch. Ilmselgelt on just kliendid need, kes tahavad endiselt võimalust kasutada 3,5 mm kõrvaklappidele mõeldud pesa. Mina vähemalt tahan.

Kahjuks ei ela 3,5 mm pesa lõputult. Ühel päeval, kui analoogühendusele on leiutatud parem alternatiiv, kaob see pesa ikkagi ning vabaks jäänud ruumi telefoni sees saab kasutada millekski muuks. Aga see aeg pole veel käes. Täna on kuulus kõrvaklapipesa ja Samsung omavahel head sõbrad.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.