Tehnoloogiapäeval 3D-prinditi, lennutati droone ja tehti geenitesti


23. aprillil toimus Tallinna nutikuu raames ka ‪#‎HITSA‬ Tehnoloogiapäev Tallinna Kultuurikatlas, millest Digitark.ee/SAADE tegi oma ülevaateloo.

Kohal oli üle kolmekümne Eesti firma ja organisatsiooni, kes esitlesid põnevamaid tooteid ja lahendusi, mida külastajad kohapeal ise järele proovida said.

logoNäiteks sai endast 3D-mudeli teha ja vaadata, millised rõivad sellele sobivad, näha, kuidas DJ arvutis muusika sünnib, teha geeni kiirtesti, panna peopesal tantsima hologrammi, võtta mõõtu “Rakett 69” katsetes jpm.

Kohal olid muidugi ka droonid ja palju, palju muud põnevat. Digitark vaatas lähemalt Eesti 2.0 projekti 3D-printimisest koolides.

ehk Rainu, Digitarga pere pesamuna soetas oma esimese 465 Microlinki arvuti siis, kui oli alles 15 ja Eestis laiatarbe personaalarvutitest veel vaid unistati – alles esimesed katsejänesed suutsid ja soovisid sellise koletisega nagu koduarvuti toona tegeleda. Ei läinud aga aastatki, kui Rainu leidis üles ka telefoniliini ja ühendas arvuti dial-up-ühendusega algelisse internetti. Nii see digitarklus hoo sisse sai, aga õpib ja katsetab ta läbi argikogemuste ja töö digitarkusi muidugi senini.

Kommentaarid