Teeme tutvust stiilse Apple iPad Pro 2020′ ga

#apple #ipad #tahvelarvuti
4 min lugemine

Tee mis sa tahad aga tahvelarvuti võrdub vaikimisi iPad-i nime kandva seadmega. Selle „kõvem“ versioon kannab omakorda nime Pro ning aastal 2020 on nimetatud seeria uueks saanud.

 

Lühidalt on Pro-de valikus nüüd kaks ekraanimõõtu 11“ ja 12,9“. Mitu erinevat värvitooni ja terve hulk variante mälumahu osas.

Kuna uued tahvlid on kenasti saadaval ka meie kaubandusvõrgus, saamegi neist anda kiire ülevaate ning uurida, kas tavapärasele veel kiirem ja võimsam, on tehtud ka sisulisi uuendusi.

 

Tehnika ja tarkvara

 

Nagu Pro mudelist oodata võiks, on tehnilised näitajad esinduslikud ja seega käime need siin kohe esimese asjana üle. Kõigepealt mälumahust. Vastavalt isiklikule vajadusele ja rahakoti suurusele saab nüüd valida seadmete hulgast, mille sisemälu on kas 128, 256, 512 GB või suisa 1 TB suurune. Mälukaarti Applele kohaselt lisada ei saa (küll aga saab osta Apple käest pilveruumi).

Põhimälu on kõikide versioonide puhul 6GB ja protsessoriks Apple enda 12Z. Põhimõtteliselt võib tehniliste parameetrite kohta öelda, et rammu jätkub ja seda igaks olukorraks. Apple ise toobki siin esile seadme võimekust multitaskinguks ning võrdleb iPad Pro mudeleid pigem sülearvutitega. Operatsioonisüsteem on loomulikult Apple enda iPadOS.

 

Ekraan ja korpus

 

Nagu eelnevalt öeldud, on Pro-d saada kahes ekraanimõõdus. 11 tolli ja 12,9 tolli. Seega on Pro mudelid igal juhul suuremad kui „tavalised“ iPad-id. Samas tehniliselt väga muud vahet 11 ja 12,9 tollistel mudelitel peale ekraani ei olegi. Kui kaal muidugi välja arvata aga see on ka loomulik.

 

 

Ekraan ise ulatub klaasi poolest päris seadme servadeni, kuid pilt sinna siiski päriselt ei küündi. Samas aga on see tegelikkuses ka hea, sest nii saab tahvli mugavalt kätte võtta ja sama ajal ei pea kartmata, et sõrmed kogemata ekraanil midagi vajutavad. Apple ise nimetab ekraani Liquid Retinaks ning sellel on ka ProMotion tehnoloogia. Turundusjuttu kõrvale jättes, võib öelda, et ekraan on mõnusalt terav, hästi loetav ka päikesevalguse käes ning elutruude värvidega. Resolutsioon on kas 2732 x 2048 pikslit (12,9 tolline versioon) või 2388 x 1668 pikslit (11 tolline variant).

Ekraani sisse ei ole sarnaselt Androidi maailmast tulevate konkurentidega paigutatud sõrmejäljelugejat, kuid seevastu on tahvlil FaceID ehk näotuvastus. Kõik, kes Apple seadmetel seda kasutavad, teavad kui kiire ja sujuv see on ning erandiks ei ole siin ka iPad Pro.

Korpus aga endiselt valmistatud mati viimistlusega alumiiniumist. See näeb hea välja, on õhuke ja kokkuvõttes kvaliteetne. Liidestest leiab korpuselt ainult USB-C pesa ja ribad, mille taga asuvad kõlarid. Nagu eeldada võib, on kaduma läinud vana hea kõrvaklapipesa.

 

Kaamerad

 

Suure sammu on uues tahvlis edasi astunud kaamera või õigemini kaamerad, sest neid on nüüd mitu. Kaamerate moodul näeb välja päris sarnane uutele iPhone mudelitele, ehk siis kandiline ja korpusest välja ulatuv. iPad Pro-l on täpsemalt öeldes 12 megapiksline ƒ/1.8 ja 10 megapiksline ƒ/2.4 lainurk objektiiv. Selle viimase vaatenurk on 125 kraadi, ehk siis vajadusel jääb pildile päris palju. Iseasi muidugi, kui palju tahvelarvutiga pildistatakse aga võimalused selleks on vähemalt olemas. Kes soovib, saab ka filmida ja seda lausa 4k formaadis ja 60 kaadrit sekundis. Full HD videot saab aga filmida 240 kaadrit sekundis. Veel hõiskab Apple turundusmaterjalides kõva häälega välja, et iPad Pro toetab virtuaalreaalsust ning omab LIDAR skannerit. Reaalses elus tähendab see seda, et nii sisseehitatud kui ka täiendavalt lisatavate rakendustega, saab tahvli abil teostada erinevaid mõõtmisi, ning „päris“ maailma segada virtuaalsega. Esimese hooga tungivat vajadust selle tehnoloogia järele vast veel ei ole, kuid eks sinna poole see maailm meil liigub.

 

Lisavarustus

 

Kui tavapäraselt saab tahvelarvutite puhul lisavarustuse sektsioonis rääkida ümbristest ja ekraani kaitsvatest klaasidest, siis Pro puhul on asjad teisiti. Nimelt võimaldab Pro endiselt kasutada puutepulka ehk abivahendit, mille abil saab ekraanile nii kirjutada kui joonistada, kuid lisaks veel palju muudki. Peamiselt annab pliiats võrreldes sõrmedega juurde aga täpsust.

Suureks uudiseks lisavarustuse vallas, on aga uue Pro juures Apple enda poolt toodetav Magic Keyboard ümbris-klaviatuur-hiir. Kuigi lisaseade, ehk eraldi ostetav, annab see tahvlile olulise lisaväärtuse ning võimaldab tahvlit kasutada sarnaselt sülearvutiga. Ehk sellisel juhul on olemas nii väline klaviatuur, puuteplaadiga hiir, kui ka süleri moodi avanev kaas. Paraku aga on see lisavidin üsnagi kallis ning lisab Pro niigi pigem kopsakale hinnasildile omalt poolt veelgi rohkem.

 

Kokkuvõtte

 

Apple iPad Pro 2020 on kokkuvõttes tasemel tahvel, võib-olla isegi hetkel saada olevatest kõige parem. Selle välimus on stiilne, ekraan superhea ning võimsus võrreldav sülearvutitega. Samas aga on see päris või võiks isegi öelda, et sõltuvalt versioonist, väga kallis seade.

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi