Kategooria: IT-tehnoloogiad

Kaitse end ja lapsi!

Nutiseadmete populaarsuse kiire ja pidev kasv on kaasa toonud ka rõhkude ümberasetuse küberturvalisuses. Inimesed usaldavad üha olulisemat informatsiooni oma tarkadele telefonidele või tahvlitele ning see info muutub aina ahvatlevamaks ka kurikaeltele, kes annavad oma parima, et selle arvelt oma tulusid tõsta. Identiteedivargused, juurdepääs pangakontodele, isegi juurdepääs inimese sotsiaalvõrgustikele võib kurjategijatele kiiret ja kerget tulu tuua.

Loe edasi


5G võrk tulekul

Telia plaanib ehitada aastal 2018 Euroopa esimesed 5G võrgud Tallinna ja Stockholmi. 5G tehnoloogia pakub kasutajatele suuremaid andmemahte, kiiremaid ühendusi, lühemaid reaktsiooniaegu, paremat rentaablust ja teenuseid ning kvaliteetsemaid võrguühendusi.

Loe edasi


Tulevikutehnoloogiad

Kes ei tahaks enda kehast ja selle olukorrast kõike teada?! Ent tüütu on külastada erinevaid arstikabinette ning toitumisspetsialiste. Elu on ju kiire ja seda rohkem on vaja tervisele tähelepanu pöörata. Telia ja Kääriku Spordibaas sõlmisid koostöömemorandumi, mille sisuks on luua spordibaasist koht, kus eelkõige sportlased, aga ka tavainimesed, saaksid erinevaid andureid kasutades ja sporti tehes oma keha olukorda kaardistada.

Loe edasi


Mobiil-ID kasutajate hulk ja selle abil sooritatud tehingute arv tegi eelmise aasta jooksul korraliku kasvu ning tänu mobiilsele isikutunnistusele on tänaseks säästetud tohutu hulk paberit.

Loe edasi


Kes meist ei oleks maadelnud tõrkuvate arvutite ning erinevate programmidega ja mõelnud, et kuidas küll lihtsalt, ilma kõigi IT-jamadeta, oma tööd teha saaks. Nii nagu leidub rohtu pea iga haiguse vastu, leidub lahendus ka neile muredele.

Loe edasi


Pilgud taevasse!

Seekord tahan kirjutada hoopis taevast. Sest taevas on äge! Kunagi pidi tähtede tundmiseks või planeetide leidmiseks lugema raamatuid ja õppima aru saama taevakaartidest, nüüd on see tore ajaviide võimalik ka kasutades selleks ainult oma telefoni.

Loe edasi


Laetakse postitusi

Mobiil-ID alati sinuga

Nüüd võid loobuda ID-kaardi lugejast, koodikaartidest, PIN-kalkulaatorist ning erinevatest kasutajanimedest ja -paroolidest. Nii nagu ID-kaardiga saad Mobiil-ID-ga siseneda e-keskkondadesse, teha makseid, sõlmida tehinguid, anda digitaalallkirja ja e-hääletada valimistel kus iganes Sa ei viibiks, isegi välismaal.

Loe lähemalt digitaalsest isikutunnistusest: