Kategooria: IT-tehnoloogiad

Kaitse end ja lapsi!

Nutiseadmete populaarsuse kiire ja pidev kasv on kaasa toonud ka rõhkude ümberasetuse küberturvalisuses. Inimesed usaldavad üha olulisemat informatsiooni oma tarkadele telefonidele või tahvlitele ning see info muutub aina ahvatlevamaks ka kurikaeltele, kes annavad oma parima, et selle arvelt oma tulusid tõsta. Identiteedivargused, juurdepääs pangakontodele, isegi juurdepääs inimese sotsiaalvõrgustikele võib kurjategijatele kiiret ja kerget tulu tuua.

Loe edasi


Maailm digitaliseerub. Juba lähitulevikus näeme 5G ja asjade interneti koosmõjus tärkamas uusi lahendusi ja teenuseid, mis pööravad tänase harjumuspärase ühiskonnakorralduse pea peale. Kas me oleme selleks valmis?

Loe edasi


Fiiberoptiline kaabel (edaspidi optika) on tänapäeval kõige kiirem viis internetivõrgus andmete edastamiseks. Ehkki signaal läbib tohutuid vahemaid, ühendades nii riike kui ka kontinente, püsib selle kvaliteet praktiliselt muutumatu.

Loe edasi


Hiljuti sai Barcelonas ühele poole aasta suurim mobiilimess MWC (Mobile World Congress), kus uute telefonide, sülearvutite ja muude nutiseadmete avalikustamise saginas võis kahe silma vahele jääda uudis, mis meie elusid lähiaastatel hakkab muutma mitu korda rohkem kui mistahes mobiiltelefon või virtuaalne koduabiline. Rootsi suurettevõte Ericsson teatas, et 5G tehnoloogiad on nüüd turuletulekuks valmis!

Loe edasi


5G võrk tulekul

Telia plaanib ehitada aastal 2018 Euroopa esimesed 5G võrgud Tallinna ja Stockholmi. 5G tehnoloogia pakub kasutajatele suuremaid andmemahte, kiiremaid ühendusi, lühemaid reaktsiooniaegu, paremat rentaablust ja teenuseid ning kvaliteetsemaid võrguühendusi.

Loe edasi


Tulevikutehnoloogiad

Kes ei tahaks enda kehast ja selle olukorrast kõike teada?! Ent tüütu on külastada erinevaid arstikabinette ning toitumisspetsialiste. Elu on ju kiire ja seda rohkem on vaja tervisele tähelepanu pöörata. Telia ja Kääriku Spordibaas sõlmisid koostöömemorandumi, mille sisuks on luua spordibaasist koht, kus eelkõige sportlased, aga ka tavainimesed, saaksid erinevaid andureid kasutades ja sporti tehes oma keha olukorda kaardistada.

Loe edasi


Laetakse postitusi

Mobiil-ID alati sinuga

Nüüd võid loobuda ID-kaardi lugejast, koodikaartidest, PIN-kalkulaatorist ning erinevatest kasutajanimedest ja -paroolidest. Nii nagu ID-kaardiga saad Mobiil-ID-ga siseneda e-keskkondadesse, teha makseid, sõlmida tehinguid, anda digitaalallkirja ja e-hääletada valimistel kus iganes Sa ei viibiks, isegi välismaal.

Loe lähemalt digitaalsest isikutunnistusest: