Kategooria: Hardi Keerutaja digistiiliblogi

“Peaasi” on vaimse tervise äpp ja portaal, millest leiab teaduspõhist infot vaimse tervise kohta. Seal saab tutvuda nii inimpsüühika mitmekülgsete käsitluste kui ka sellega, kuidas töötab aju. Põhjalikult on selgitatud, mis on hea vaimne tervis ning saab lugeda levinud probleemide ja psüühikahäirete kohta.

Loe edasi


Eestikeelne äpp uudiste lugemiseks? Palun väga – Uudishimu toob ühte äppi kokku uudisteportaalide pealkirjad ja artiklite lühitutvustused. Täispikkuses saab lugeda juba uudise originaalsaidil.

Loe edasi


Notification’id ehk teated on idee poolest kasulikud asjad, tuues esile selle, mida meil on vaja näha. Enamasti on mure selles, et need saabuvad valel ajal. Kui on vaja kiiresti meilipostkastist midagi otsida, tuleb Twitteri kokkuvõte päeva parimatest säutsudest, või kirjutades midagi olulist üles Google Keepi, alustab keegi Instagrami Live’i. Nutitelefoniga saab kõike teha, aga see kõik võib hakata segama, kui on vaja teha ühte konkreetset asja. Uuringud näitavad, et nutiseadme pelk kohalolu ruumis, isegi väljalülitatuna, segab keskendumist.

Loe edasi


Eelmise aasta alguses kirjutasin ühistranspordiga liikleja asendamatust abimehest Trafist, mis näitab busside, trammide, trollide ja rongide liikumist reaalajas Tallinnas ja Harjumaal. Tipptundide ajal jäävad bussid tihti hiljaks ning peatusesse jõudes on võimalik vaadata, kas buss on juba läinud või alles tuleb. Enam ei pea pimesi ootama. Samuti on mõnikord mõttekas vaadata telefoniekraanilt, millal on sobiv hetk kodust või kontorist välja minna. Nii ei pea asjatult ootama.

Loe edasi


Aastast 2011 samasugune välja näinud kalendri veebiversioon on nüüd ilusam ja parem. Kuigi muudatusi on nii sisus kui ka väljanägemises, on selle kasutamine endiselt sama lihtne ja leiutamist, kus miski asub, pole vaja.

Loe edasi


Laetakse postitusi

Hardi Keerutaja digistiiliblogi

Hardi Keerutaja
Hardi Keerutaja

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.

Jälgi Hardit sotsiaalmeedias: