Kategooria: Riistvara

Uue telefoni, tahvli või arvuti ostmine võib peavalu tekitada nii tavakasutajale kui asjaarmastajale. Kas valida Android või iPhone? Kui palju megapiksleid peaks kaameral olema? Mis vahe on telefoni mälul ja põhimälul? Kõige kindlam on läbi astuda oma operaatori juurest või muust meelepärasest tehnoloogiapoest, kuid kui tahad enne ise rahulikult maha istuda ja mõelda, siis võiksid läbi kaaluda järgnevad punktid.

Loe edasi


Kes meist ei teaks vana klassikat NOKIA 3310. Selle vastupidavusest räägitakse tänaseni legende. Kuidas see oli üks tõhusamaid enesekaitsevahendeid ja kuidas see maha pillamise teste üle elas. Ka selle aku oli põhimõtteliselt igavene. Arvestades kui kiiresti tehnoloogia uueneb ja kuidas uus on enamjaolt täiustatud vana, on see fenomenaalne, et vanale telefonimudelile sellise nostalgiaga järgi vaadatakse.

Loe edasi


Samsungi 2018 aasta Gear IconX kõrvaklapid on tõeliselt juhtmevabad. See tähendab, et mõlemasse kõrva käib vaid pisike kuular ja ühendust peetakse nii omavahel kui telefoniga juhtmete abita. Lisaks nii-öelda tõelisele juhtmevabadusele, pakuvad need klapid aga veel mitmeid lisavõimalusi. Millised need täpselt on ja kas tegemist on tõesti ikooniliste klappidega nagu nimetuses uhkelt välja öeldakse, seda nüüd uurimegi?

Loe edasi


DJI Mavic Air on droon, mille sarnast pole varem nähtud – ülivõimast sisu peitev lennumasin, mis on napilt suurem kui Samsung Galaxy S8+. Erinevalt näiteks Phantom-seeria droonidest, mille kaasaskandmiseks on tarvis spetsiaalset seljakotti või kohvrit, mahub Air raskusteta ära kasvõi jope põuetaskusse, mis teeb drooni reisile kaasavõtmise eriti mugavaks. Mul õnnestus üks selline üheks nädalavahetuseks enda kätte saada ning järgnevalt kirjutangi oma kogemusest lennumasinaga, mida paljud on juba praegu iseloomustanud kui parimat müügil olevat drooni hobilendurile aastal 2018.

Loe edasi


Koos mobiiltelefonide ilmumisega tulid kasutusele ka nende sisse käivad SIM-kaardid. Esialgu olid need pangakaardi mõõtu, kuid koos mobiiltelefonide suuruse kahanemisega vähenesid ka SIM-ide füüsilised parameetrid. Aastaid oli peamiseks standardiks mini-SIM, seejärel mõnda aega mikro-SIM ja nüüd nano-SIM. Täpsemalt saab nende kaartide omaduste ja erisuste kohta lugeda siit. Lühidalt öeldes aga on just SIM-kaart see, mille abil toimub telefoni operaatori võrku sidumine ja seeläbi teenuste tarbimise vahendamine.

Loe edasi


Laetakse postitusi