Kategooria: Kaasaskantav digitehnika

Uue telefoni, tahvli või arvuti ostmine võib peavalu tekitada nii tavakasutajale kui asjaarmastajale. Kas valida Android või iPhone? Kui palju megapiksleid peaks kaameral olema? Mis vahe on telefoni mälul ja põhimälul? Kõige kindlam on läbi astuda oma operaatori juurest või muust meelepärasest tehnoloogiapoest, kuid kui tahad enne ise rahulikult maha istuda ja mõelda, siis võiksid läbi kaaluda järgnevad punktid.

Loe edasi


DJI Mavic Air on droon, mille sarnast pole varem nähtud – ülivõimast sisu peitev lennumasin, mis on napilt suurem kui Samsung Galaxy S8+. Erinevalt näiteks Phantom-seeria droonidest, mille kaasaskandmiseks on tarvis spetsiaalset seljakotti või kohvrit, mahub Air raskusteta ära kasvõi jope põuetaskusse, mis teeb drooni reisile kaasavõtmise eriti mugavaks. Mul õnnestus üks selline üheks nädalavahetuseks enda kätte saada ning järgnevalt kirjutangi oma kogemusest lennumasinaga, mida paljud on juba praegu iseloomustanud kui parimat müügil olevat drooni hobilendurile aastal 2018.

Loe edasi


Koos mobiiltelefonide ilmumisega tulid kasutusele ka nende sisse käivad SIM-kaardid. Esialgu olid need pangakaardi mõõtu, kuid koos mobiiltelefonide suuruse kahanemisega vähenesid ka SIM-ide füüsilised parameetrid. Aastaid oli peamiseks standardiks mini-SIM, seejärel mõnda aega mikro-SIM ja nüüd nano-SIM. Täpsemalt saab nende kaartide omaduste ja erisuste kohta lugeda siit. Lühidalt öeldes aga on just SIM-kaart see, mille abil toimub telefoni operaatori võrku sidumine ja seeläbi teenuste tarbimise vahendamine.

Loe edasi


Ma ei mäleta enam, kas esimene Samsungi Galaxy S-seeria mudel, mida mul testida õnnestus, oli S2 või veel varasem. Igatahes, pärast seda on kõik Galaxy S-seeria mudelid minu töntside näppude vahelt läbi käinud. Peale Plus-mudelite ilmumist olen eelistanud testida just neid kui tavamudelist võimekamaid. Nii et ma olen Samsungi tipptelefoni hingeeluga üksikasjadeni kursis ja võin täie kindlusega väita, et Galaxy S9+ on vaieldamatult parim Samsungi telefon. Teisiti olekski ilmselt loomuvastane. Kannatamatud võivad siinkohal lugemise lõpetada ning kohe poodi uue telefoni järele liduda, kuid digitargemad tahavad ilmselt teada, mis teeb S9+’st just selle parima ratsu Samsungi tallis.

Loe edasi


Erinevate tootjate nutikellad on müügil olnud juba mõnda aega ning leidnud suure hulga austajaid. Pakuvad need seadmed ju ajanäitamise kõrval veel hulgaliselt funktsioone alates suhtlusest telefoniga kuni ilmateateni. Lisaks on nutikellad viimaste aastate jooksul teinud tubli hüppe ka kvaliteedi ja välimuse osas. Samsung on ikka olnud nutikellade vallas pioneeriks ja teerajajaks ning nüüd teeme tutvust selle ettevõtte viimase mudeliga, millel nimeks Gear Sport.

Loe edasi


Laetakse postitusi