Kategooria: Digitarkus ja lapsed

Kaitse end ja lapsi!

Nutiseadmete populaarsuse kiire ja pidev kasv on kaasa toonud ka rõhkude ümberasetuse küberturvalisuses. Inimesed usaldavad üha olulisemat informatsiooni oma tarkadele telefonidele või tahvlitele ning see info muutub aina ahvatlevamaks ka kurikaeltele, kes annavad oma parima, et selle arvelt oma tulusid tõsta. Identiteedivargused, juurdepääs pangakontodele, isegi juurdepääs inimese sotsiaalvõrgustikele võib kurjategijatele kiiret ja kerget tulu tuua.

Loe edasi


Viis aastat tagasi oleksin seda lugu kirjutama asudes teinud arvatavasti loo pealkirjaga „Millal oleks õige aeg tutvustada lapsele esimest mobiiltelefoni?“. Meeldib see meile või mitte, aga nutitelefonid on teinud agarat võidukäiku ning tänapäeval ei ole selles midagi eriskummalist, kui tänaval mõni väiksem laps soliidse nutitelefoniga vastu jalutab.

Loe edasi


Nutiseadmete müügi statistikat arvestades võime olla kindlad, et nii mõnigi detsembrikuus ostetud iPhone või iPad leidis oma tee kuuse alla kingikotti mõnda toredat tüdrukut või poissi rõõmustama. Kuigi nutiseade toob kasutajale kaasa ohtralt rõõmu, võib see lapsevanemale valmistada nii peavalu kui ka materiaalseid kulutusi. Digitark lapsevanem aga oskab erinevate turvaabinõudega nendest muredest hoiduda.

Loe edasi


Seikluslik ja tegus suvi on alanud ning lapsed ja noored nautimas suvega saabunud vabadust. Liigutakse rohkem ringi nii üksi kui ka koos pere, sõprade ja tuttavatega. Võetakse ette põnevaid ja aktiivseid tegevusi, mida ehk kooli ajal ei jõua või ei saa teha.

Loe edasi


Abiks lapsevanemale!

“Sa ei kujuta ette, mida Mia (nimi muudetud) täna korraldas!” ütleb mu sõbrants esimese asjana, kui temaga kohvikus maha istun. Kuna mul on endalgi kolmeaastased kaksikud kodus kasvamas, siis möönan vastuseks siiralt, et mul pole tõesti aimugi, millega ta rüblik sel korral hakkama võis saada. Kolmesed teatavasti suudavad kõike, vähemalt peaaegu kõike. “Ta saatis mu bossile Facebookis oksendava emotikoni!” pahvatab sõbrants, ahastus hääles. “Lapsesuu ei valeta, või kuidas selle peale öeldakse, eks ole?” ütlen mina ja ei suuda kuidagi naeru tagasi hoida.

Loe edasi


Postita targalt

Pole olemas noort, kes ei oleks näinud mõnda meemi. Nende loomine on omaette kunst. Näiteks Grumpy Cati meemid on selle loojale toonud miljoneid eurosid tulu.

Loe edasi


Laetakse postitusi