Kategooria: Digitarkus ja lapsed

Kaitse end ja lapsi!

Nutiseadmete populaarsuse kiire ja pidev kasv on kaasa toonud ka rõhkude ümberasetuse küberturvalisuses. Inimesed usaldavad üha olulisemat informatsiooni oma tarkadele telefonidele või tahvlitele ning see info muutub aina ahvatlevamaks ka kurikaeltele, kes annavad oma parima, et selle arvelt oma tulusid tõsta. Identiteedivargused, juurdepääs pangakontodele, isegi juurdepääs inimese sotsiaalvõrgustikele võib kurjategijatele kiiret ja kerget tulu tuua.

Loe edasi


Viis aastat tagasi oleksin seda lugu kirjutama asudes teinud arvatavasti loo pealkirjaga „Millal oleks õige aeg tutvustada lapsele esimest mobiiltelefoni?“. Meeldib see meile või mitte, aga nutitelefonid on teinud agarat võidukäiku ning tänapäeval ei ole selles midagi eriskummalist, kui tänaval mõni väiksem laps soliidse nutitelefoniga vastu jalutab.

Loe edasi


Postita targalt

Pole olemas noort, kes ei oleks näinud mõnda meemi. Nende loomine on omaette kunst. Näiteks Grumpy Cat meemid on selle loojale toonud miljoneid eurosid tulu.

Loe edasi


10 000 € annetuseks

Lastekaitse Liidu läbiviidud küsitlusest selgub, et küberkiusamist on kogenud 27% õpilastest, mistõttu tuleb sellele teemale senisest suuremat tähelepanu pöörata.

Loe edasi


Tere, Ruby!

Programmeerimisseikluste raamatu “Tere, Ruby!” autori Linda Liukase arvates kuulub programmeerimine 21. sajandi kirjaoskuse hulka ja koodikirjutamise algtõdede teadmine on peatselt vältimatu.

Loe edasi


IT lahendused Telias

Telia Eesti ärikliendi IT-teenuste juht Taavi Talve räägib Digitarga külalissaatejuhile Piia Otsale teekonnast tõeliselt nutika koolini ja nutitundideni. “Me ei saa selle juures arvestada mitte ainult sellega, milline on tehnoloogia koolis täna,” selgitab Talve Digitargas. “Me peame mõtlema ka selle peale, mismoodi selles nutitunnis käivad poisid ja tüdrukud hakkavad oma elu elama iseseisvalt tehnoloogias kümne-viieteistkümne aasta pärast.”

Loe edasi


15.-23. oktoobril toimub üleeuroopaline programmeerimisnädal Code Week, mis toob kokku tuhanded programmeerimishuvilised ka Eestis. Nädala jooksul toimub ligi 150 tasuta programmeerimisüritust lastele, noortele ja täiskasvanutele pea igas maakonnas.

Loe edasi


Laetakse postitusi