Uuringutes on leitud, et sülearvuti klaviatuuril võib leiduda koguni 20 000 korda rohkem baktereid, kui tualettruumis.
Homme, 29. jaanuaril toimub suur üle-eestiline digikoristuspäev, millel osalemine annab panuse keskkonnahoidu, aitab korrastada enda digitaalset tööruumi kui ka ennetada turvariske.
“Kõik andmed, mida igapäevaselt toodame, transpordime ja salvestame, soodustab digitaalse jalajälje kasvu, millel on negatiivne mõju keskkonnale.
“Kui me räägime digiprügi koristamisest, siis sellel on otsene seos kliima soojenemise peatamisega.
Telia Eesti tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on digitaalsel koristuspäeval mitu eelist. “Ühest küljest aitab koristuspäevast osavõtt vabastada nutiseadmete salvestusruumi ning muuta seadmed kiiremaks.
Kokku pani end tänavusele digikoristuspäevale kirja ligi 150 organisatsiooni, nende seas mitmed suured tegijad nagu Eesti Energia, Päästeamet, SEB, TalTech, Elektrilevi, Tartu Ülikool, Telia jt.
Ka väikesed igapäevased liigutused internetis, nagu otsingumootorite kasutamine või e-kirja saatmine, jätavad keskkonnajalajälje, mida kõik inimesed alati ei tajugi.
Uus aasta, uus dekaad on alanud ja see on parim aeg, et läbi viia digitaalsed koristustalgud, mis aitavad olla produktiivsemad ja ennetada stressirohkeid olukordi.
31. jaanuaril toimub Eestis taas digitaalne koristuspäev, mil erinevad ettevõtted, asutused ja tuhanded inimesed asuvad oma nutiseadmeid ja IT-süsteeme vabastama digiprügist.
Kuidas likvideerida oma seadmetest ja kontodelt digitaalne prügi ning seeläbi ennast kaitsta.