Jätkates Digitarga kasutamist oled teadlik küpsiste kasutamisest.

Nii-öelda tark ehk nutikodu tähendab tavaliselt seda, et majapidamisse on integreeritud erinevad nutikad lahendused kütte, valguse, energiatarbimise ja muu taolise jälgimiseks ning juhtimiseks.

Reeglina lisatakse sellised süsteemid majja juba selle ehitamisel, kuid see ei pea alati nii olema. Mõnede lihtsate lahendustega on võimalik ka ise oma elamist nutikamaks muuta ning sellega majapidamises väike nutihüpe läbi viia. Kuidas ja milliste seadmetega see võimalik on, sellest nüüd räägimegi.

 

Video-uksekell

 

Tavaline uksekell on lihtsa vaevaga võimalik asendada videopilti näitava seadmega. Näiteks Ring V2 näeb välja üsna tavalise uksekella moodi, kuid sellel on sisseehitatud kaamera, mis hoiab ümbrusel pidevalt silma peal.

 

 

Kaamera pilt saadetakse selle omaniku telefoni, nii et kella andes saab nutiseadmest kohe vaadata, kes ukse taga on ja mikrofoni-kuulari abil temaga ka suhelda. Samuti  reageerib see liikumisele, mis tähendab, et ka kutsumata külalistest antakse aegsasti märku ning seega saab võimaliku pahalase tegudele juba eos jälile. Kõige mugavam on toodet kasutada küll siis, kui sellel on olemas pidev toide, kuid selle puudumisel saab kasutada ka sisseehitatud laetavaid akusid.

 

Kaamerad

 

Erinevaid lihtsasti kasutatavaid kaameraid saab veel paigutada nii tuppa kui ka õue, et nende abil oma kodul jooksvalt silm peal hoida. Näiteks tuppa sobib väga hästi stiilse disainiga Netatmo Welcome. See kaamera tuvastab nii liikumise kui ka liikuja ehk seade saab aru, kas tegemist on pere lemmiklooma või inimesega. Kuna kaameral on näotuvastamise tehnoloogia, siis saab see aru, kui elamisse on ilmunud keegi võõras ning saadab sellekohase teavituse omaniku telefonile. Lisaks saadetakse teavitus ka sellisel juhul, kui kodus juhtub käivituma mingit sorti alarm. Loomulikult on võimalik ka eemalt igal ajahetkel kaamera pilti vaadata. Välistesse tingimustesse sobib aga Netatmo Presence.

 

 

See kaamera, mis toimib ka valgustina, suhtleb samuti omaniku telefoniga ja pakub võimalust õues toimuvast igal hetkel ülevaade saada. Loomulikult annab see kohe ka kahtlasest liikumisest märku ning võimaldab sisseehitatud mikrofoni abil ka toimuvat kuulata. Valgust saab seadistada süttima ka liikumise peale.

 

Ruumide temperatuuri ning õhu kvaliteedi mõõtmine

 

Väga lihtsalt saab jälgida ka oma kodu temperatuuri ning õhu kvaliteeti. Netatmo ilmajaam mõõdab ümbritseva ruumi temperatuuri, õhu niiskust ja rõhku ning ka selle kvaliteeti. Lisaks saab mõõdetud ka müratase. Kui seade leiab, et midagi vajaks parandamist, annab see sellest vastava telefonirakenduse abil märku. Kui nutiseadet pole käepärast, saab toa CO2 taset vaadata seadme enda pealt. Nupule vajutades põleb kas roheline, kollane või punane tuli, vastavalt mõõdetud tasemele. Lisaks tuppa paigaldatavale moodulile on komplektis ka sarnaseid andmeid koguv väline moodul.

 

Juhitav valgus

 

Nutiseadme abil on võimalik kontrollida ka kodust valgustust. Selleks on loodud spetsiaalsed rakenduse abil kontrollitavad pirnid. Neid saab sisse-välja lülitada nii lülitist kui ka vastavast telefonirakendusest. Reeglina on need ka dimmerdatavad, mis tähendab, et nutiseadmega saab valgust sujuvalt heledamaks või tumedamaks keerata ning osal juhtudel ka selle värvi vahetada. Kõigele lisaks leidub veel ka selliseid pirne, mille sisse on integreeritud kõlar. Sellisel juhul on võimalik oma lae- või laualambist ka telefonis leiduvat muusikat kuulata.

 

Kokkuvõtteks

 

Oma kodu saab nutikamaks muuta igaüks, kes soovib. Olgu tulemus siis lihtsalt informatiivne temperatuuride ja õhukvaliteedi mõõtmine või turvalisem kodu, mille olukorda saab erinevate kaamerate abil igal hetkel jälgida. Lisaks eeltoodule müüakse veel näiteks nutikaid elektripistikuid, mis annavad ülevaate elektritarbimisest, ja muid huvitavaid seadmeid, nii et kodu targemaks muutmine ei ole tingimata keeruline.

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.

Kommentaarid

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi