Tasuta Microsoft Office? See on lihtne

#Microsoft Office
2 min lugemine

Muude heade asjade seas on Microsoft loonud maailma kõige populaarsema kontoritarkvara – Microsoft Office’i. paraku olid paljud inimesed sunnitud oma töö juures või kodus kasutama selle erinevaid alternatiive ühel lihtsal põhjusel – alternatiivid olid tasuta.

 

Ehkki parimad asjad pidid maailmas olema tasuta, siis tasuta kontoritarkvarad nende sekka ei kuulu – ühel ehk teisel põhjusel jäävad need oma omadustelt ja võimekuselt lihtsalt MS Office’ile alla. Kõigile neile inimestele, kes pidid piinlema nende tasuta Office’i alternatiivide käes, on mul üks superhea uudis – täiesti tasuta MS Office! Tõsi küll, väikeste mööndustega, aga ainult väikestega. Sellistega, mis tavakasutajat mingil määral ei mõjuta.

Kuidas seda saada? Lihtne. Tuleb lihtsalt minna veebiaadressile office.com ja seal oma Micorofti kontole sisse logida või selle puudumisel luua uus konto. Kui on olemas näiteks Skype’i või Xbox Live konto, siis võib sisselogimiseks vabalt kasutada neid.

Peale sisselogimist on kasutaja käsutuses kogu Microsofti Office’i pakett. Tõsi küll, veebilehitseja aknas, kuid nagu öeldud ei kannata rakenduste funktsionaalsus sellest mitte põrmugi. Dokumente saab salvestada otse Microsofti OneDrive pilveteenusesse, dokumente saab jagada ja kommenteerida. Komplekti on integreeritud kalender, To Do-rakendus päevakava jaoks ning isegi eraldi Family Safety-rakendus perekonna tegevuste digitaalseks haldamiseks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."